Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Gökçek Takdir Yerine Eleştiri Aldı"

Bir gazetecinin, Ankara'da Kızılırmak suyu konusundaki tartışmaları anımsatması üzerine Eroğlu, "Bu bizim işimiz değil. İlgili kanalizasyon idaresi olan ASKİ'nin sorumluluğundadır. Bunun polemik olması çok ayıp. Dünyada görülmemiş birşeydir. Berlin'de sorun vatandaşa, 'suyun nereden geliyor' diye. Adam güler, bilmez nereden geldiğini. Türkiye'de

CNN Türk
1 "Gökçek Takdir Yerine Eleştiri Aldı"

Veysel Eroğlu, Antalya Belek'teki bir otelde Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Ankara'da Kızılırmak suyu konusundaki tartışmaları anımsatması üzerine Eroğlu, "Bu bizim işimiz değil. İlgili kanalizasyon idaresi olan ASKİ'nin sorumluluğundadır. Bunun polemik olması çok ayıp. Dünyada görülmemiş birşeydir. Berlin'de sorun vatandaşa, 'suyun nereden geliyor' diye. Adam güler, bilmez nereden geldiğini. Türkiye'de bir gariplik var" dedi.
 
"Adam suyu getiriyor. Zaten kuraklık olmuş. Takdir edeceği yerde eleştiriyor" diyen Bakan Eroğlu, "Suyun geleceği zaten belliydi. Su verilirken bir de davul mu çalacak? Birşey tenkit ediliyorsa o tenkit makul olmalı. Yoksa tenkit eden gülünç duruma düşer" şeklinde konuştu.
 
"Kesikköprü'den su geleceğini bilmeyen bir vatandaş kaldı mı?" diye soran Veysel Eroğlu,  "Ben suyu getirdim, ey ahali müsaade ediyor musunuz? Böyle bir mantık olur mu? Böyle bir durumda belediyeyi haklı görüyorum. Çok haksız ithamlar bunlar. Ben bir ilim adamı olarak bunu ayıplıyorum. Bana bile sormasına gerek yok" ifadesini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-takdir-yerine-elestiri-aldi_61971.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bakan doğru söylüyor. bu herşeyi bilme, herşeye komplo teorisi kurma, siyaset tarihimize müzmin muhalefet tarafında sokulmuş alışkanlıktır.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!