Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek'e Sert Uyarı

Vilayetler Hizmet Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehircilik düzenlemeleri kapsamında yer alan, merkezlerdeki oto galerilerinin şehirler dışına çıkarılması ile ilgili olarak büyük çaba sarf ettiklerini belirtti ama Ankara en sıkıntılı illerden olmak üzere bazı vilayetlerin bu konuda mesafe

Vatan Gazetesi
Gökçek'e Sert Uyarı

Vilayetler Hizmet Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehircilik düzenlemeleri kapsamında yer alan, merkezlerdeki oto galerilerinin şehirler dışına çıkarılması ile ilgili olarak büyük çaba sarf ettiklerini belirtti ama Ankara en sıkıntılı illerden olmak üzere bazı vilayetlerin bu konuda mesafe almadıklarını kaydetti ve "Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ve Ankara Valisi’ni göreve davet ediyorum, basının huzurunda. Bu konuda çabuk mesafe alsınlar, yoksa ben bizzat İçişleri Bakanı olarak farklı işlemler yapacağım" dedi.

Toplantıya gelişinde Bursa’daki hastane yangınıyla ilgili de kısa bir açıklama yapan Atalay, sabah saat 02:15 sularında olaydan haberdar olduklarını, Başbakan’la ve Sağlık Bakanı’yla konuyu derhal değerlendirdiklerini söyledi ve sonuçta sağlık Bakanı Akdağ’ın, heyetiyle birlikte bir emniyet helikopteriyle Bursa’ya uçmuş olduğu bilgisini verdi. Atalay da Akdağ’ın sabah saatlerinde yaptığı açıklamaya paralel olarak, soruşturmanın sürdüğünü belirtti ve olaydan kısa bir süre sonra müdahalede bulunulduğu bilgisini aktardı.

Atalay'dan tembel vali ve belediye başkanlarına sert uyarı

Şehircilik düzenlemeleri kapsamında yer alan, merkezlerdeki oto galerilerinin şehirler dışına çıkarılması ile ilgili olarak büyük çaba sarf ettiklerini belirtti ama Ankara en sıkıntılı illerden olmak üzere bazı vilayetlerin bu konuda mesafe almadıklarını kaydetti. Bakan Atalay, kendinden önceki dönemde başlatılan bu çabanın kendi döneminde daha da arttırıldığını söyledi ve göndermiş olduğu 2 genelgeden sonuncusunda bu Mayıs ayını bir son tarih olarak koyduğunu dile getirdi. Şu ana kadar 18 ilin, oto galerilerini şehir dışına çıkararak bunu tamamladığı, 50 ilde belli çalışmaların devam ettiği ve bazı illerde de herhangi bir çalışma olmadığı bilgisini veren Atalay şu sözlerle uyarılarda bulundu:

Çalışma yapmayanlarla ilgili ben çalışma yapacağım!

"Bakın, benim bugünkü ifadem kesin bir uyarıdır arkadaşlar, kusura bakmayın. Bu oto galerileri çalışmasını yürütmeyen illerimizle ilgili ben çalışma yapacağım. Bu belediye başkanlarının görevi ama ben bu görevi valilerime de verdim son genelgeyle. Belediyelerde, istediğim çabuklukta sonuç alamadım ve valilerimize de bu görevi verdim."

Vali ve Gökçek'i göreve davet etti

"Valimiz yok burada, (Ankara) Büyükşehir Belediye Başkanımıza da söylüyorum, bakın, kendi seçim bölgem ve burası başkent aynı zamanda; bu konuda en sıkıntılı illerden biri Ankara’dır ama Ankara bu konuda bir mesafe almıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ankara Valisini göreve davet ediyorum, basının huzurunda. Bu konuda çabuk mesafe alsınlar, yoksa ben bizzat İçişleri Bakanı olarak farklı işlemler yapacağım. Vatandaşımızın bu konuda beklentisi büyük, bizden talebi oluyor, 'Hani söz vermiştiniz, yerine gelmiyor' diyorlar, biz Ak Parti olarak söz verirsek yerine getiririz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokceke-sert-uyari_69282.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!