Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek'in Mühendisleri Cetvel Kullanmayı Bilmiyorlar

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, yeraltı kavşağı yapılacaksa "trafiğin asla birbirini kesmemesi gerektiğini" belirterek, "Sayın Başkana bu projeyi yapan mühendisler hem cetvel kullanmayı bilmiyorlar, hem de o yöndeki bir uygulamadan ona bilgilendirmedikleri için ortaya çıkacak bir kazada durumunda bu tür olayların yaşanacağı gözönüne

Hürriyet Gazetesi
Gökçek'in Mühendisleri Cetvel Kullanmayı Bilmiyorlar

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, yeraltı kavşağı yapılacaksa "trafiğin asla birbirini kesmemesi gerektiğini" belirterek, "Sayın Başkana bu projeyi yapan mühendisler hem cetvel kullanmayı bilmiyorlar, hem de o yöndeki bir uygulamadan ona bilgilendirmedikleri için ortaya çıkacak bir kazada durumunda bu tür olayların yaşanacağı gözönüne alınamamıştır" dedi.

Tanık, Akay Kavşağı ile ilgili yetki ve sorumluluğun Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu belirterek, Çankaya Belediyesi olarak konuya ilişkin teklifte bulunabileceklerini ve yardım edebileceklerini söyledi.

Akay Kavşağı ile ilgili kararı yargının verdiğini kaydeden Tanık, mahkeme kararının projenin iptalini öngördüğünü ve "bariyerli kapatmayı" içermediğini söyledi. Tanık, bu doğrultuda yeni bir ulaşım planının hazırlanmasının istendiğini ifade etti.

Ulaşıma yönelik belediyecilik anlayışlarının yayanın yaşamını kolaylaştırmaya yönelik olduğunun, araçların hızlı geçmesini sağlamak olmadığının altını çizen Tanık, bu doğrultuda da merkezin taşıt giriş çıkışlarının rahatlatılarak disiplinize edilmesini hedeflediklerini bildirdi.

Üç aydır düzenleme yapsaydı

Tanık, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin üç ay önce gelen mahkeme kararını o dönemden itibaren ele alması, vatandaşa yeni güzergahlar bulma ve yön gösterme konusunda konusunda kolaylık sağlayacak çalışmaları yapması gerektiğini savundu. Mahkeme kararının yeni bir proje ve çözüm üretmeyi istediğini savunan Tanık, kararın bariyerlerle kapatmayı içermediğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nden "bu planı birlikte hazırlayalım, bu sorunu çözelim" önerisi gelmesi durumunda destek vererek, yardımcı olmak istediklerini bildiren Tanık, kalıcı ve sistematik bir plandan yana olduklarını belirtti.

Akay Kavşağı’ndaki trafiğin "facia" tarzında trafik kazalarına yol açabileceğini ileri süren Tanık, bu durumu ortadan kaldıracak şekilde yeni bir plan yapılması gerektiğini söyledi. Tanık, yeraltı kavşağı yapılacaksa "trafiğin asla birbirini kesmemesi gerektiğini" bunun temel ilkelerden biri olduğunu bildirdi.

Bülent Tanık, "Sayın Başkana bu projeyi yapan mühendisler hem cetvel kullanmayı bilmiyorlar, hem de o yöndeki bir uygulamadan ona bilgilendirmedikleri için ortaya çıkacak bir kazada durumunda bu tür olayların yaşanacağı gözönüne alınamamıştır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcekin-muhendisleri-cetvel-kullanmayi-bilmiyorlar_70703.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!