Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek'ten Hatalı Yol İtirafı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçen hafta Ankara'da TBMM'nin karşısındaki Akay Kavşağı'nın sular altında kalmasının Kuğulu Park'taki köprülü kavşak inşaatından kaynaklandığını doğruladı.

Radikal Gazetesi
Gökçek'ten Hatalı Yol İtirafı

nkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçen hafta Ankara'da TBMM'nin karşısındaki Akay Kavşağı'nın sular altında kalmasının Kuğulu Park'taki köprülü kavşak inşaatından kaynaklandığını doğruladı. TMMOB Şehir Plancıları Odası yetkilileri olaydan sonra başkentte trafiğin kilitlenmesine, bazı araçların saatlerce yolda kalmasına neden olan taşkınların 'yanlış yol çalışmaları'ndan kaynaklandığını iddia etmişti.

Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'yol yapma konusunda yanlışlıkları olduğu' yönündeki tespitleri doğru bulduğunu söyleyerek, bir Alman kontrol firmasıyla anlaştıklarını ve firmayla yapılan çalışmalar sonucunda, asfaltın ömrünün uzatılacağını söyledi. Gökçek, asfalt dökümünün düzgün yapılacağını, yollardaki eğim ve rögar sorununun çözüleceğini, Kuğulu Kavşağı'nın kasım ayı sonuna kadar bitirileceğini söyledi.

Gökçek, alt-üst geçit yapımı ve yol genişletme çalışmaları nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak da "Bazen şartlar değişiyor. Yapmayacağınız, çok sonra planladığınız bir işi şartlar değiştiği için yapmak zorunda kalıyorsunuz ve orada yaptığınız şeyi bozmuş oluyorsunuz" diye konuştu.

Başkentin bir planı var mı?
Şehir Plancıları Odası, geçen hafta metrekareye 13 kilogram olarak düşen yağmur sonrası yaptığı açıklamada, kent içindeki yol çalışmaları plansız, çalakalem yapıldığı için 'altyapının iflas ettiğini' belirtmişti. Oda Başkanı Zafer Şahin, plansız gelişmenin en önemli sıkıntılardan birisi olduğunu ifade ederek Ankara'nın bütüncül bir planı olmadığını vurgulamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcekten-hatali-yol-itirafi_48722.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!