Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökdelenlere Röntgen

Gökdelenlerden modernite görüntüleri 2005 yılında dünyanın en prestijli fotoğrafçılık ödüllerinden olan World Press Photo ve American Photography ödüllerine layık görülen Michael Wolf, ‘Transparent City&Architecture of Density’ sergisiyle Galeri Elipsis’te.

Radikal Gazetesi
Gökdelenlere Röntgen

Gökdelenlerden modernite görüntüleri  2005 yılında dünyanın en prestijli fotoğrafçılık ödüllerinden olan World Press Photo ve American Photography ödüllerine layık görülen Michael Wolf, ‘Transparent City&Architecture of Density’ sergisiyle Galeri Elipsis’te. 1 Mayıs’ta açılan ve iki seri olarak düşünülen sergi, Wolf’un son çalışmalarına yer veriyor. Wolf, ‘Transparent City’de izleyiciyi Hon Kong’a, ‘Architecture of Density’ ile ise Chicago’ya götürüyor. Göz alıcı yüksek binalarıyla ünlü bu iki şehirde steril olduğu kadar klostrofobik yaşamlara tanık olunuyor.

Eserleri saygın müzelerde

Mimari fotoğrafın en önemli isimleri arasında gösterilen Wolf, Chicago serisi ‘Transparent City’de röntgenciliğe kayan bir şeffaflıkla kalabalık şehir hayatı içindeki soyutlanmışlığa dikkat çekiyor. Hong Kong’un gökdelenlerini görüntülediği ‘Architecture of Density’ serisinde ise kent bloklarına dikkat çekerek, bu kentsel yapılaşmanın insanların hayatını nasıl zorlaştırdığını gösteriyor.

Eserleri The Metropolitan Museum of Art, Brooklyn Museum, Deutsches Architektur Museum, Milwaukee Art Museum ve Museum Folkwang Essen gibi saygın müzelerin koleksiyonları arasında yer alan Michael Wolf’un ‘Transparent City & Architecture of Density’ sergisi 25 Temmuz’a kadar Galeri Elipsis’te.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokdelenlere-rontgen_69042.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!