Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Gökkuşağı Yıkılmalı’

Anakent Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yaşar Çatak, şu an atıl bir durumda bulunan Gökkuşağı, Samanyolu Evleri ve Demir Kafes’in yıkılması gerektiğini söyledi. Çatak, Gökkuşağı’nın yerine yeşil alan veya kamuya açık otopark yapılmasını istedi.

Cumhuriyet Ankara
‘Gökkuşağı Yıkılmalı’

Anakent Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yaşar Çatak, şu an atıl bir durumda bulunan Gökkuşağı, Samanyolu Evleri ve Demir Kafes’in yıkılması gerektiğini söyledi. Çatak, Gökkuşağı’nın yerine yeşil alan veya kamuya açık otopark yapılmasını istedi.

Çatak, yaptığı açıklamada, Gökkuşağı tesisinin 2004 yılında alınan meclis kararıyla gezi ve alışveriş alanı olarak yapımına başlandığını anımsattı. Belediye Başkanı Melih Gökçek’in o tarihte “İddia ediyorum oluşacak renk cümbüşünün Türkiye’de değil, Avrupa’da bile bir benzeri yok. Aydınlatma düzeni Gökkuşağı renklerinden oluşan renk armonisi ve lazer sistemiyle sağlanacak” söylemiyle tesisin özelliğini dile getirdiğini kaydeden Çatak, tesisin 3 milyon 610 bin TL’ye mal olduğunun açıklandığını kaydetti. Meslek odalarının projeye itiraz ettiğini söyleyen Çatak, buna karşın değerlendirmeleri Gökçek’in dikkate almadığını, inşaatları sürdürdüğünü kaydetti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katıldığı Serdar Ortaç konseriyle yüzlerce havai fişeğin patlatıldığı gösteriyle Ağustos 2006’da Gökkuşağı’nın açılışının gerçekleştirildiğini belirten Çatak, “Başlangıçta bir ticari hareketlilik olacağı propagandasının etkisinde kalan bir kısım firmalar, yerler kiralamışlar 25 adet işyeri açmışlardır. Alanın iş yapmaması nedeniyle, buradaki şirketler birer birer kepenk kapatmışlar. Sonuçta Gökkuşağı ABD’nin batıda terk edilmiş kovboy kasabasına dönmüş durumdadır” dedi. “Zaten yasallığı tartışılan bu tesisin, 4 yıldır dökülmekte olduğu ortada iken gerçekçi olmayan yapay projelerle yeni maceralar denemeyi anlamlı bulmadığını” vurgulayan Çatak, şu öneriyi getirdi:

“Bu nedenle bir an önce yanlıştan dönülerek tesisi yıkmak, Milli Kütüphane ve karşısında Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) önündeki kaldırımlarla, asfalt yolu olabildiği kadarıyla bunları genişletmek ortada kalan refüj de yeşil alan ya da kamuya açık otopark olarak değerlendirmek yapılması gerekendir. Aynı şekilde Gölbaşı’nda ki Samanyolu villaları ve Eskişehir Yolu’ndaki Demir Kafesi de yıkmak tek çözümdür.”

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/gokkusagi-yikilmali_83362.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!