Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökova, Avrupa’nın En Başarılı Projesi

"Avrupa Birliği SMAPP III Gökova Projesi" nin çevre, doğa, tarih ve sosyo ekonomik açıdan, Avrupa’daki tüm benzer projelerin en iyisi olduğu ve örnek proje olarak açıklandığı bildirildi. Muğla Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve proje koordinatörü Prof. Dr. Atilla Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile Gökova Körfezi’nin çevre, deniz,

Radikal Gazetesi
Gökova, Avrupa’nın En Başarılı Projesi

Muğla Üniversitesi’nce üç yılda hazırlanan "Avrupa Birliği SMAPP III Gökova Projesi" nin çevre, doğa, tarih ve sosyo ekonomik açıdan, Avrupa’daki tüm benzer projelerin en iyisi olduğu ve örnek proje olarak açıklandığı bildirildi. Muğla Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve proje koordinatörü Prof. Dr. Atilla Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile Gökova Körfezi’nin çevre, deniz, deniz canlıları ve ekolojik dengesinin korunmasının amaçlandığını söyledi.

Projenin oluşturacağı örnek modelin gelecekte hem Türkiye’de hem de dünyada kullanılabilir olacağını umut ettiğini bildiren Prof. Dr. Yücel, şunları kaydetti:

"Projeyi önümüzdeki ay İngilizce ve Türkçe kitap olarak bastırarak Türk ve Avrupalı yetkililere teslim edeceğiz. SMAPP, Avrupa Birliği’nce Akdeniz’de bulunan 10 ülkeyi kapsayan bir çevre projesi. AB Gökova Pojesi, 10 ülke arasında en başarılı model olarak gösterildi. Proje hem Gökova’nın geleceğini kurtaracak hazırlıkların yapılmasını sağlayacak hem de dünyada benzer ülkeler için örnek teşkil edecek."

Muğla Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıda, "Avrupa Birliği SMAPP III Gökova Projesi" çerçevesinde Gökova İç Körfezi, Sedir Adası ve Kadın Azmağı’nın geleceğinin görüşüldüğünü anlatan Prof. Dr. Yücel, şöyle devam etti:

"Toplantıda, proje içinde yer alan Sedir Adası, Azmaklar, sosyo ekonomik araştırmalar, deniz kirliliği ve atıklar, tarımsal faaliyetler, balıkçılık, kıyı erozyonu, coğrafi bilgi sistemleri, eğitim ve bilinçlendirme konuları ele alınarak pilot uygulamaların hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca deniz altı araştırmaları için kameraların ve ekipmanların alınması, çeşitli yayınların hazırlanması ve Sedir Adası’ndaki kumların korunmasına yönelik çalışma yapılmasına da karar verildi."

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/gokova-avrupanin-en-basarili-projesi_67354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!