Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GölMahal’de Güneş Enerjisi Yüzde 50 Kazandırıyor

Yalçınlar Group tarafından İstanbul’un villa imarlı bölgelerinden olan Büyükçekmece Gölü kıyısında yapımına devam edilen GölMahal Villaları, güneş enerji panelleri ile yüzde 50’ye yakın tasarruf sağlıyor.

yapi.com.tr
GölMahal’de Güneş Enerjisi Yüzde 50 Kazandırıyor

GölMahal Villaları, standart binalara göre yüzde 20 ile yüzde 50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Büyükçekmece Gölü etrafında yapımı devam eden Gölmahal Villaları, sitede kurulan güneş enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üretiyor, sıcak su bedelsiz elde ediliyor. Güneş enerjisinin önemine değinen Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın; “Her geçen gün artan enerji ihtiyacına karşılık enerji kaynakları da tükenmeye devam ediyor. GölMahal Villaları’na ilk başladığımızda amacımız sürdürülebilir geleceğe hizmet edecek bir proje yapmaktı. Bu konuda çok araştırma yaptık. Türkiye gibi 4 mevsim güneş gören bir ülkede neden bundan faydalanmıyoruz dedik ve projemizde enerjimizi güneşten sağlamaya karar verdik. Böylece hem enerji tasarrufu sağlayabilecek, hem villa sahiplerinin maliyetlerini düşürebilecek, hem de sürdürülebilir bir gelecek inşa etmiş olacaktık. Güneş enerjisinden elde ettiğimiz elektriğin artan kısmı sosyal alanlarda kullanılabiliyor. Herhangi bir ek maliyet olmaksızın her zaman sıcak su temin edilebiliyor. Bizim için enerji kaynaklarımız çok önemli. Bu yüzden projemizin çevre dostu olmasını istiyorduk, bunu sağlayabildiğimiz için mutluyuz” şeklinde konuştu.

Doğalgaz yok

GölMahal Villaları’nda güneş enerjisinin yanı sıra atık su arıtma tesisi ile özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları, biyolojik arıtmaya tabi tutuluyor. Arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular, yeniden kullanıma veriliyor.  Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor. İlk etabında yaşamın 2013 Temmuz’da başlayacağı GölMahal Villaları’nın fiyatları şerefiyesine göre 1.295.000 dolardan başlıyor. GölMahal Villaları’nda 10 bin metrekarelik ortak kullanım alanında tenis kortları,  açık - kapalı yüzme havuzları, Türk hamamı sauna, buhar banyosu, fıtness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/golmahalde-gunes-enerjisi-yuzde-50-kazandiriyor-_107692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!