Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gordon Brown: B Planımız Yok

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araya geliyor. Başbakan Gordon Brown, burada yapacağı konuşmada, yeni bir küresel anlaşmaya varılamadığı takdirde İngiltere'yi yıkıcı sıcak hava dalgaları, seller ve kuraklığın beklediği uyarısında bulunacak. Brown, liderler Kopenhag'da Kyoto'nun yerini alacak yeni bir protokol üzerinde uzlaşamazsa, B

ntvmsnbc
Gordon Brown: B Planımız Yok

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araya geliyor. Başbakan Gordon Brown, burada yapacağı konuşmada, yeni bir küresel anlaşmaya varılamadığı takdirde İngiltere'yi yıkıcı sıcak hava dalgaları, seller ve kuraklığın beklediği uyarısında bulunacak. Brown, liderler Kopenhag'da Kyoto'nun yerini alacak yeni bir protokol üzerinde uzlaşamazsa, B planlarının olmadığını söyleyecek.

Zirveye 50 gün kala, sera etkisine yol açan gaz salımlarının ne kadar azaltılacağı konusundaki çıkmazın aşılıp aşılmayacağı kaygı yaratmaya devam ediyor.

BBC siyaset editörü James Landale, her şeyin planlandığı gibi gelişmediği yorumunu yaptı. Zirveye şahsen katılma sözü veren Gordon Brown, görüş ayrılıklarının giderilmesi için dünya liderlerine çağrısını yineleyecek. Başbakan 2080 yılına gelindiğinde dünya nüfusunun dörtte biri kadar ekstra 1 milyar sekiz milyon insanın temiz su sıkıntısı içinde olacağını anlatacak.

Brown aynı zamanda 2003 yılında, 35 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sıcak hava dalgasını da hatırlatacak ve bunun İngiltere'de önümüzdeki bir kaç on yıl içinde rutin haline gelebileceğine dikkat çekecek.

Gordon Brown ayrıca bir anlaşmaya varılmamasının, iklime dayalı göçü de körükleyeceğini ifade edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gordon-brown-b-planimiz-yok_73480.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!