Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Grohe’den Gelecekteki Yaşam Konseptleri için Hijyenik Çözümler

Yeni hijyen taleplerinin yenilikçi banyo ve mutfak konseptlerine olan ilgiyi artırmasıyla, EDGE Kurucu ve CEO’su Coen van Osstrom, yeni sağlık tedbirlerinin yeni nesil iş yerlerinde kilit bir rol oynayacağını öngörüyor.

yapi.com.tr
Grohe’den Gelecekteki Yaşam Konseptleri için Hijyenik Çözümler

Yeni hijyen tedbirleri dünya çapında hayata geçirilirken, akıllı mimari konseptler de, tüketici sağlık ve güvenliğinin iyileştirilmesinde kilit bir rol oynayabiliyor. Özellikle, halka açık tuvalet, ofis, restoran veya tren istasyonları gibi alanların yeniden tasarlanması gerekiyor. Ancak, yeni hijyen taleplerinin yarattığı zorluklar, evler için de geçerli. “Sürdürülebilirlik ile birlikte, sağlık da ev, ofis ve insanların buluştuğu yerleri inşa etme ve tasarlama şeklimizi belirleyecek,” diyen, insanların ve gezegenin sağlığına odaklanan yeni nesil binalar geliştirmekte uzmanlaşan EDGE şirketinin Kurucu ve CEO’su Coen van Oostrom, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Temassız ürünler ve konuşma odaklı teknoloji, ofislerin sağlıklı ve güvenli hale getirilmesinde kilit bir rol oynayacak. Tüketiciler, yüzeyler ile teması mümkün olduğunca minimize etmek isteyecektir.”

 

 

Coen van Oostrom gibi, LIXIL bünyesinde faaliyet gösteren sıhhi tesisat markası GROHE de, mimari ve tasarımdaki iyileşmenin hijyen konusundaki mevcut zorlukların nasıl üstesinden gelebileceğine odaklanıyor. Bugünün koşullarında banyo ve mutfaklar gibi hassas alanlar yeni hijyen gereksinimleri açısından yeniden ele alınıyor. Örneğin kamuya açık bir tuvalette, geleneksel bir bataryaya dokunmak zorunda kalmak son derece riskli. Dolayısıyla, kızılötesi sensör ile kumanda edilen temassız bataryalar, el yıkamayı daha hijyenik hale getirmek için iyi bir alternatif olabilir. Su akışının, eller salt çıkış ucu altında tutularak başlatılabilmesi sayesinde, mikropların yayılması ve çapraz bulaşma da minimize ediliyor. Mutfakta, hiç ellere gerek kalmaksızın kullanılabilen ve bunun yerine önkol, dirsek, bilek veya ayak ile aktive edilebilen bataryalar, mükemmel çözümler sunuyor.

GROHE Sensia Arena

“GROHE olarak, temassız ve eller serbest ürünlerden oluşan geniş yelpazemiz ile, mutfak ve banyolar gibi hassas alanlardaki artan hijyen ihtiyacına doğru cevabı veriyoruz,” diyen LIXIL Su Teknolojisi EMENA CEO’su, GROHE AG CEO Vekili Jonas Brennwald, “Şu anda, hem özel hem de ticari müşterilerimizden gelen hijyeni geliştiren ürünlere yönelik talepte halihazırda bir artış yaşadığımızı söyleyebiliriz” diye ekliyor.

GROHE Shower Toilets

Gelecekteki yaşam konseptleri için hijyenik çözümler
Özellikle de günümüzde, kamuya açık ve özel alanların mimarisi söz konusu olduğunda, yeni trendler ortaya çıkarken, tüm odak da banyo ve mutfaklar üzerinde olacak. Modern mimari, artan hijyen taleplerini karşılamak için sağlıklı bir yaklaşım sağlamayı hedefliyor. “Dünyadaki değişime paralel olarak sağlık odaklı mimari ve iç tasarım ihtiyacı da değişti,” diyen Coen van Oostrom, “İnsanlar, sağlık ve güvenliklerini korumak için, çalışma alanları, mutfakları ve banyolarındaki hijyen unsurlarına hiç olmadığı kadar çok dikkat edecek” diye ekliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/groheden-gelecekteki-yasam-konseptleri-icin-hijyenik-cozumler_180183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!