Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Grundig Tamamıyla Beko'nun Oldu

Koç Topluluğu'na bağlı Beko Elektronik, daha önce yüzde 50'sini satın aldığı Alman televizyon üreticisi Grundig Multimedia'nın tamamını bünyesine kattı.

Zaman Gazetesi
Grundig Tamamıyla Beko'nun Oldu

b>Koç Holding, artık dünyada dev markalarla rekabetini Grundig'le sürdürecek. Grundig'in yüzde 50'sini 2004 yılında Koç Grubu, kalan yüzde 50'sini de İngiliz şirketi Alba satın almıştı. Holdingin kalan hisseler için Alba'ya ne kadar ödeme yaptığı açıklanmadı. Koç Holding'in beyaz eşya üretimini Arçelik, elektronik üretimini ise Beko gerçekleştiriyor.

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grup Başkanı Aka Gündüz Özdemir, elektronik sektöründe markalı büyümeye ağırlık verdiklerini belirterek, "Arçelik ve Beko markalarının yanına eklenen Grundig, pazardaki konumumuzu daha da güçlendirecek. 63 yıllık Grundig'in Koç Holding bünyesine katılması, sadece Türkiye için değil, Avrupa TV sektörü için de çok önemli bir gelişme." dedi. Gündüz Özdemir, bundan sonra Grundig markasını dünya genelinde yaygınlaştırmak ve global bir marka olarak kullanımını sağlamak üzere çalışacaklarını bildirdi. Grundig Intermedia GmbH Yönetim Direktörü Michael Peterseim ise satın alma sonrası günlük işlerinde pek bir değişikliğin olmayacağını vurguladı. Peterseim, "Grundig, ürün geliştirmedeki engin know-how bilgisine dayanan, öncelikli olarak Almanya ve Avrupa pazarlarındaki gereksinimleri karşılamaya odaklanan bir Alman markasıdır ve öyle kalacaktır." diye konuştu. Peterseim, Koç Topluluğu'na entegrasyonun Grundig için daha da olumlu gelişmeleri beraberinde getireceğini anlattı. Koç Grubu'nun amiral gemisi olarak nitelendirilen Arçelik, 2002 yılında Alman beyaz eşya şirketi Blomberg'i, Avusturya beyaz eşya şirketi Elektra Bregenz'i, İngiliz beyaz eşya markaları Leisure ile Flavel ve Romanya'nın en büyük beyaz eşya markası Arctic'i satın almıştı. Arçelik toplam 10 markasıyla dünyanın 100'den fazla ülkesine ürün satıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/grundig-tamamiyla-bekonun-oldu_58130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!