Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

GUHEM’in Kabuk Dokusunda VMZINC Ürünü Tercih Edildi

Mimari tasarıma ve nihai ürün olan yapılara esnek malzemeleri ile tasarım, uygulama desteği veren VMZINC, Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi’nin kabuk kaplamasında tercih edildi.

yapi.com.tr
GUHEM’in Kabuk Dokusunda VMZINC Ürünü Tercih Edildi

İçerisinde interaktif öğrenme istasyonu, havacılık öğrenme merkezi ve uzay inovasyon merkezi gibi birimlerin yer aldığı Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi’nin (GUHEM) inşaatı tamamlandı. Türkiye’de ilk ve tek olan bu yapının zeplin formundaki kabuk kaplamasında VMZINC titanyum çinko QUARTZ-ZINC yüzey tercih edildi.

Elipsoid yüzey kaplaması için 0,7 mm kalınlığında 1000 mm bobinlerden yerinde üretilen (tailor made) paneller, büküm sonrası ölçüsü 925x925 mm olan flat lock sistem detayında hazırlandı. Kabuğun en geniş kısımlarında bu ölçüler kullanılırken, ahşap kaplama tahtası üzerinde çizimler yapılarak gittikçe küçülen, mimarın isteği üzerine dış hatlarının birbirini takip ettiği çizgilerden oluşan özel ölçüler ile hazırlanan paneller yüzeyi adeta sardı.

Sıradışı mimarisi ile uygulama öncesi kabuk tasarımı VMZINC bünyesinde bilgisayar ortamında hazırlanan görselleri ile tasarım onayı alındı. Ardından VMZINC’in uzman uygulayıcıları dağcılık eğitimi alarak ve ilk defa Türkiye’de bu formda ve büyüklükte bir kabuk kapladı. Işık bantları ile gece aydınlatması da planlanan bu kabuk dokusu Bursa’nın sembollerinden biri.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guhemin-kabuk-dokusunda-vmzinc-urunu-tercih-edildi_170318.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!