Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gül'den Kamu İhale Yasası'nda Değişikliğe Onay

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kamu İhale Yasası'nda değişiklik öngören düzenlemeyi onayladı. Gül değişiklik için, "Arzu ettiğim düzenlemeleri içeriyordu, özellikle şeffaflık. İlgililerle konuştum ve onayladım" diye konuştu. Kamu ihale yasası için, "Bu benim en hassas olduğum yasa" diyen Abdullah Gül, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ve Kamu İhale

CNN Türk
Gül'den Kamu İhale Yasası'nda Değişikliğe Onay

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kamu İhale Yasası'nda değişiklik öngören düzenlemeyi onayladı. Gül değişiklik için, "Arzu ettiğim düzenlemeleri içeriyordu, özellikle şeffaflık. İlgililerle konuştum ve onayladım" diye konuştu.  Kamu ihale yasası için, "Bu benim en hassas olduğum yasa" diyen Abdullah Gül, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ve Kamu İhale Kurumu yetkilileriyle konuştuğunu, yasayı komisyondan bu yana incelediğini anlattı.

Yasanın elektronik ortamda şeffaf ihaleye olanak sağladığını söyleyen Abdullah Gül, kurulun bazı incelemelerden vazgeçtiğinin hatırlatılması üzerine, "Bunu kurul kendisi istemiyordu" yanıtını verdi.

Gül'ün onay verdiği düzenlemeyle Kamu İhale Yasası 17. kez değiştirilmiş oldu. Artık savunma, güvenlik, istihbarat ve TÜBİTAK'ın Ar-Ge alımları Kamu İhale Kurumu'nun  denetimi dışına çıktı.

Kurumun denetim yetkisi de daraltıldı. Yerel ve ulusal basın yayın organlarında yer alan ihale yolsuzluklarına ilişkin haberler ihbar kabul edilmeyecek. Kurum artık sadece şikayet edilen konuyu inceleyebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gulden-kamu-ihale-yasasinda-degisiklige-onay_65037.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!