Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Günkut Akın'dan "Bilgi"li Öğrencilere: "Boş Programa Aldanmayın; Burada Yoğun Ancak Keyifli Bir Çalışma Olacak"

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilen yeni eğitim dönemi açılışında söz alan Prof. Dr. Günkut Akın, bir açılış dersi olmadığını vurguladığı konuşmasında fakültenin taze öğrencilerine "Saatlerce çalışmanız gerekebilir. Ancak bu, keyifli bir maraton" mesajını verdi.

yapi.com.tr
Günkut Akın'dan "Bilgi"li Öğrencilere: "Boş Programa Aldanmayın; Burada Yoğun Ancak Keyifli Bir Çalışma Olacak"

İstanbul Bilgi Üniversitesi (İBÜ) Mimarlık Fakültesi 2010 – 2011 akademik yılının açılışı, santralistanbul'daki yaşantıyı, akademisyenlerin faaliyetlerini ve geçmiş proje süreçlerinin aktaran bir video gösterimi ile Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) başladı.

YEM Genel Müdürü Barış Onay'ın, kurumun mimarlar ile kurduğu ilişkinin önemini vurguladığı ve Yapı-Endüstri Merkezi'nin farklı hizmet ve ürünlerinden söz ettiği açılış konuşmasının ardından kürsüye, Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim görevlilerinden deneyimli akademisyen Prof. Dr. Günkut Akın davet edildi. Akın'ın yine bu akşam YEM'de gerçekleştirilecek olan Werner Sobek konfernasına atıfta bulunarak "Ben Sobek değilim. Ve bu da bir açılış dersi değil" sözleri ile başladığı konuşması, Bilgi Üniversitesi'nin mimarlık öğrencilerine sunduğu eğitimin incelikleri üzerine yoğunlaştı.

Akın, fakülte hakkında verdiği kısa bilginin ardından öğretim kadrosunun "Türkiye'nin en önemli mimarları"ndan oluştuğuna değindi. "Burada gördüğünüz mimarlar, bu işi hobi olarak yapıyorlar" diyen Akın'ın, öğrencilere bir de tüyosu oldu. Kendilerine verilen ve boş gibi algılanabilecek ders programına aldanmamaları gerektiğini öğütleyen Günkut Akın, programın sürekli bir çalışma temposu talep ettiğini hatırlatarak "Burada geçirdiğiniz yoğun, ancak keyifli bir süreç olacak" dedi.

Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlenen İBÜ Mimarlık Fakültesi yarıyıl açılış programı, Tansel Korkmaz’ın yönetiminde ve Selçuk Avcı, Mehmet Kütükçüoğlu, Arif Suyabatmaz, Murat Tabanlıoğlu ile Han Tümertekin’in katıldığı “Mimarlık, Tasarım ve Eğitim” paneli ile devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gunkut-akindan-bilgili-ogrencilere-bos-programa-aldanmayin-burada-yogun-ancak-keyifli-bir-calisma-olacak_82909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!