Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gürtuna da 'Yasaya Uygundur' Demiş

Özel Serdaroğlu Ormanı'nda büyük bir orman talanı sonucunda gerçekleştirilmeye çalışılan Acaristanbul Projesi'ne eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın da adı karıştı.

Radikal Gazetesi/Ruhi SANYERzel Serdaroğlu Ormanı'nda büyük bir orman talanı sonucunda gerçekleştirilmeye çalışılan Acaristanbul Projesi'ne eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın da adı karıştı.

Büyükşehir'in proje için 'yasalara uygundur' dediği Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'nın, Acaristanbul projesinde ormana zarar verdikleri gerekçesiyle haklarında Orman Kanunu'na muhalefetten dava açılması istenen Acarkent müdürü Mehmet Haluk Öztürk ile dozer operatörü Gürbüz Aslan hakkında verdiği takipsizlik kararında yer aldı. Savcı Cevdet Ünal 25 Eylül 2003 tarihli takipsizlik kararını şu gerekçelere dayandırdı.

Beykoz Belediyesi'nin verdiği yapı ruhsatları ve onaylanmış projeler 25 Nisan 2003'te Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü'ne gönderildi. Belgeler 28 Nisan 2003'te İmar Müdürlüğü'nde kayda alındı.

Yapı ruhsatlarına yasal süreler içinde herhangi bir itiraz yapılmadı.

Arsa sahibi Acarlar İnşaat 29 Temmuz 2003'te bir yazıyla Büyükşehir'e başvurarak "Söz konusu parsellere ait yapı ruhsat ve projelerimizde eksikliğin kalmaması, ileride herhangi bir tartışmayla karşı karşıya kalınmaması bakımından Büyükşehir Belediyenizce mevcut işlem dosyamızın tetkik ettirilerek yapı ruhsatlarımızla ilgili herhangi bir eksik ve noksanlığın olup olmadığının belirlenmesi hususunda gereğini arz ederiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı da Acarlar İnşaat'a gönderdiği 1 Ağustos 2003 tarihli yazıda 'Beykoz Belediyesi tarafından verilen yapı ruhsatlarının İmar Yasası'na, İstanbul İmar Yönetmeliği'ne ve Orman Yasasına uygun olduğu'nu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gurtuna-da-yasaya-uygundur-demis_49998.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!