Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Habif Mimarlık'tan Şirket Ruhuna Göre Tasarımlar

Habif Mimarlık, Eyüp Flat Ofis'teki Pronet Ofis ile iç tasarımdaki en büyük projesine imza attı. 4 bin 350 m²'lik ofisin uygulamadan tasarımına kadar tüm detaylarını üstlenen Habif Mimarlık, projede tasarım ile güvenlik firması olan Pronet'in teknolojik altyapısını birleştirdi. Proje ile departmanlar bir arada kurgulanarak hem çalışanların

yapi.com.tr
Habif Mimarlık'tan Şirket Ruhuna Göre Tasarımlar

A href="http://www.habifmimarlik.com" target=_blank>Habif Mimarlık, Eyüp Flat Ofis'teki Pronet Ofis ile iç tasarımdaki en büyük projesine imza attı. 4 bin 350 m²'lik ofisin uygulamadan tasarımına kadar tüm detaylarını üstlenen Habif Mimarlık, projede tasarım ile güvenlik firması olan Pronet'in teknolojik altyapısını birleştirdi. Projede departmanlar bir arada kurgulanarak hem çalışanların iletişimi kesintisiz hale getirildi, hem de yönetimin tüm operasyonlara hakim olabileceği bir atmosfer yaratıldı. 650 kişinin istihdam edildiği Pronet Güvenlik şirketi için gerçekleştirilen proje, 2 milyon TL’ye maloldu. Projede 120 usta görev aldı.

Proje, akustiği kendi içerisinde çözülmüş, güvenlikli bir cam kütle olarak tasarlandı. Tavanlar, aydınlatma, havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemleri ile birlikte açıkta bırakılarak, endüstriyel mekan olgusunun oluşturulması desteklendi. Beş buçuk metre kat yükseklikle açık ofislerde çalışanların konforu arttırılırken, çalışanlardan kaynaklanabilecek akustik problemi önlemek için zeminde halı, tavanlarda da akustik paneller kullanıldı. Ofisin 7 metre kat yüksekliği olan bölümüne ise çelik bir köprü kurularak yönetim ve executive toplanti odaları bu köprüye eklemlenen mekanlarla çözüldü. Mekan içerisindeki betonarme kolonlar sadece cilalanarak orijinal hallerinde bırakıldı. Katlar arasındaki sirkülasyon için düzenlenen merdivenler beton bloklar olarak tasarlandı. Demir, beton, ahşap ve cam malzemelerin biraraya gelişlerindeki detaylar da unutulmadı.

Bu arada ofis girişinde mekansal algıyı destekleyen, ahşap bir curve oluşturularak ileride alarm hizmetlerinin zemin platformuna dönüştürüldü. Böylece iki farkli kot arasında bir geçiş ve ilişki kurulması sağlandı. Seminer odaları, toplantı bölümleri ve açık ofis mekanının bir bölümüne ise dev bir dinlenme masası ve koltuklar tasarlanarak, bitkilerle bu bölümü diğer mekanlardan ayırarak, gün içerisinden hem dinlenme, playstation wii gibi oyunlarla rahatlama fırsatı yaratıldı. Bu bölümün üzerine Pronet'in kurumsal gelişiminde önemli olan tarihlerin ve olayların işaretlendiği bir timeline, ofisin her yerinden algılanabilecek bir noktaya yerleştirildi. Projenin en önemli özelliklerinden biri ise hem deneyimli danışmanlardan, hem de Pronet çalışanları ile üst düzey yöneticileriyle sürekli bilgi alışverişinde olunması, teknoloji konusunda destek alınması oldu”

Konut projeleri de tasarlıyor

Ofis projeleri dışında konut projeleri de yapan Habif Mimarlık, en son Feriköy'de Doğa Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen Feriloft projesindeki daireleri tasarlamıştı. Daha çok küçük metrekareli dairelerden oluşan projede, geniş iç mekan alternatifleri kullanılarak en optimum çözümlere ulaşıldı. Firmanın diğer projeleri arasında, Bodrum Evi, Kabataş- İnteks Ofis, Motus Spor Merkezi (Bodrum), Çağdaş Holding Ofis, Standard Ünlü Ofis, X-ist Sanat Galerisi ve Sculpture Theraphy Center sayılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/habif-mimarliktan-sirket-ruhuna-gore-tasarimlar_81653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!