Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Häfele Yeni Ürünleri'yle Yapı İstanbul Fuarı 2006'daydı

Häfele Yapı İstanbul Fuarı 2006'da

yapi.com.tr
Häfele Yeni Ürünleri'yle Yapı İstanbul Fuarı 2006'daydı

obilya ve mimari donanım sektöründe geniş ürün yelpazesine sahip olan dünyaca ünlü marka Häfele, yeni ürünlerini 3-7 Mayıs tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen Yapı İstanbul Fuarı'nda sergiledi.

Ürün çeşitliliği ve artan hizmet kalitesiyle katma değer yaratan ve gereksinimlere en uygun çözümleri sunan Häfele, fuar alanında mimari donanımlar, elektronik kilit sistemleri, mobilya üretiminde kullanılan bağlantı elemanları, mobilya donanımları, el aletleri ve sarf malzemelerini içeren ürünlerini, sektör profesyonellerinin ve ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Türk yapı sektörünün en büyük fuarı olan Yapı İstanbul Fuarı'nda katılımcılar, Häfele'nin geniş ürün yelpazesini görmenin yanı sıra yeni ürünler ile de tanışma fırsatı buldular. Häfele Türkiye'nin, fuarda mimari donanımlar konusunda sunduğu ürünlerden örnekler şöyle:

Yangına dayanımlı kapı donanımları:

Panik çıkış aksesuarları:
Dış etkenlerden etkilenmeden ilk günkü işlevselliklerini sürdüren, Avrupa standartlarına uygun, yangın ve deprem gibi paniğe yol açan durumlarda kaçış rotalarında yer alması zorunlu olan, özel donanımlı kapı kolları, kapatıcıları ve kilitleri yangına dayanıklı kapılarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Bu kilitler dışarıdan kol ve anahtar ile kumanda edilebilir.

Yangına dayanıklı kapı fitilleri:
DIN 18095 ve 4102 AB normlarına uygun özellikle yangına dayanıklı kapılarda kullanılmak üzere kapıların kasalarına ya da kanatlarına monte edilen kapı fitilleri, ısı ve duman yalıtımını sağlar. Yangın anında ortaya çıkan yüksek derecede sıcaklığın etkisiyle kapı ile kasa arasındaki boşluklar fitilin içerisinde bulunan sodyum silikatın şişmesiyle birlikte dolar ve oksijen ve dumanın kapıdan geçmesini engeller. Fitillerin çeşitli renk alternatifleri mevcuttur.

Kapı altı giyotinleri:
Daire içerisinde kapı kapandığı zaman kanat ile yer arasındaki boşluğu kapatan kapı altı giyotinleri ses, ısı ve duman yalıtımını sağlayan, uygulaması kolay, ekonomik ve bir o kadar da kullanışlı bir üründür. Bu mekanizmalar farklı genişliklerdeki tek veya çift kanatlı, kayar ve cam kapılara da uygulanabilir.

Kapı kilitleri:
Häfele'nin standart kapı kilitleri; kapı kilidi içerisinden kapı kollarının karşılıklı bağlantısına izin verme özelliğiyle pazarda tercih edilen bir ürün olmuş, kapı kollarındaki genel montaj problemini bu sayede çözmüştür. Ayrıca Häfele'nin özel kullanımlar için sunduğu kilit çözümlerinden bazı örnekler arasında yangına dayanıklı kapılarda kullanılmak için imal edilen kilitler; laboratuar ya da röntgen odaları gibi mekanlarda kullanılmak üzere ışık, ışın ve ses geçirmez kapılara özel kilitler; güvenlik sistemine bağlanabilen motorlu kapı kilitleri; cam ve dar kanatlı kapılara özel kilitler ve ıslak ve nemli mekanlarda kullanıma uygun kilitler bulunmaktadır.

Kapı ve pencere kollarında yeni tasarımlar:
Antik görünümlü, porselen, paslanmaz çelik, PVD kaplı pirinç, basınçlı zamak döküm, polyemit ve deri gibi bütünleyici malzemelerden üretilmiş, uzun ömürlü modern kapı ve pencere kolları mimarların seçeneklerini çeşitlendirir. Bu ürünler, estetiğin yanı sıra sağlam, işlevsel ve uzun ömürlüdür. Kapı kolları, kapı kanadı içerisinden karşılıklı bağlantıya izin verme özelliği taşır.


Kayar / katlanır kapı donanımları:
Ahşap veya cam kapılarda ve bölücü duvarlarda kullanılmak üzere, sessiz ve kolay kayma özelliğine sahip Häfele'nin kayar / katlanır kapı donanımları kolay montajlı ve yükseklikleri ayarlanabilen sistemlerdir.

Cam kapı donanımları:
Projenin ihtiyaçlarına uygun, farklı ağırlıkta kapılar için sunulan cam kapı kilitleri, kolları ve kayar / katlanır donanımları estetiği mekanlara taşır.

Uluslararası çapta 80 yılın üzerinde deneyimi ile Türkiye'de de faaliyetlerini sürdüren Häfele'nin yeni showroom ve stoklarıyla birlikte toplam yatırımı 8,5 milyon Euro'ya ulaştı. İrtibat Ofisi'nden Anonim Şirket konumuna geçmesiyle Häfele, Türkiye ve dünya stoklarından temin ettiği Mobilya ve Mimari Donanım ürünleri ile kalitede tek adres olmayı hedefliyor. Konut, otel ve iş merkezi projelerinde yüksek kaliteli tedarikçilerin başında gelen Häfele, mimari donanımlar konusunda tüm dünya standartlarını karşılayabilecek nitelikte geniş ürün yelpazesi ve teknik danışmanlık veren uzman kadrosu ile projelerinizin vazgeçilmez ortağı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hafele-yeni-urunleriyle-yapi-istanbul-fuari-2006daydi_45550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!