Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haiti Korkuttu DASK Poliçeleri Yüzde 10 Arttı

Haiti'deki deprem felaketi, Türkiye'de de riski yeniden hatırlattı. Depremin ardından Türkiye'de zorunlu deprem sigortası poliçe sayısı yüzde 10 yükseldi.

Akşam Gazetesi
Haiti Korkuttu DASK Poliçeleri Yüzde 10 Arttı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Haiti depreminin yarattığı can ve mal kaybının Türkiye'de deprem korkusunu yeniden gündeme getirdiğini açıkladı. 1999'da yaşanan Marmara depreminin üzerinden geçen 10 yılda ülkede deprem tehlikesinin unutulmaya yüz tuttuğunu ve önlemlerin zayıfladığını belirten Serdar, 'Ancak son birkaç haftadır gazete ve televizyondan Haiti'de yaşanan acıları izleyen halkımız, ülkemizin deprem gerçeğini yeniden hatırladı ve depreme karşı önlem almak için harekete geçti. Bu dönemde zorunlu deprem sigortası poliçelerinde elde ettiğimiz yaklaşık yüzde 10'luk artış, oluşan farkındalığın en önemli göstergesi' dedi.

Haiti'nin büyük bir insanlık dramına sahne olduğunu ifade eden Serdar sözlerine şöyle devam etti:

'Maalesef acıyı yaşamadan önlem almanın gerekliliğini öğrenemiyoruz. Oysa deprem her zaman siyah beyaz sonuçlar doğurmaz. Can kaybına neden olmayan depremler bile konutlarımızda ciddi hasara yol açabilir. Zorunlu deprem sigortası sadece konutların yıkılması durumunda değil deprem kaynaklı her türlü hasarda tazminat ödüyor. Depremden sonra hayata devam edebilmek için zorunlu deprem sigortası son derece önemli bir ihtiyaç.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/haiti-korkuttu-dask-policeleri-yuzde-10-artti_76108.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!