Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Hal’den Anlayın Çağrısı!

Ataşehir İçerenköy’deki sebze meyve halinin yarattığı trafikten, gürültü ve görüntü kirliliğinden bıkıp usanan çevre sakinleri kampanya başlattı. Halin taşınması, taşındıktan sonra da arazinin yeşil alan olması için 20 bin imza toplandı.

yapi.com.tr
‘Hal’den Anlayın Çağrısı!

Habertürk'ün haberine göre, Ataşehir İçerenköy’deki sebze meyve hali, çevre sakinlerinin kâbusu halinde... Yarattığı kamyon trafiği, gürültü ve görüntü kirliliği nedeniyle halin bir an önce taşınması isteniyor. Bölge halkı yıllardır bunun için mücadele ediyor. Aslında halin taşınması daha önce birkaç kez gündeme gelmişti.

‘Betonlaşmasın’

Ataşehirliler'in yoğun şikâyetleri üzerine halin şehirdışına çıkması için bazı adımlar atılmış fakat sonuç alınamamıştı. Bu çözümsüzlük üzerine yeni bir kampanya daha başlatıldı.

Ataşehir Kent Konseyi’nin öncülüğünde, 20 bin imza toplandı. Bu imzalar, bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iletilecek. Öncelikle halin taşınması, ardından da bu arazinin kamu yararına kullanılması istenecek.

Ataşehir Kent Konseyi, sürdürdükleri kampanyayı şöyle anlatıyor: “Yerleşim yerinin orta yerindeki halin neden olduğu sıkıntılar saymakla bitmiyor. Geç saatlere kadar devam eden gürültü, kamyon trafiği, İçerenköy’ü çekilmez hale getirdi. Yıllar önce halin Pendik’e taşınması gündeme gelmişti. Şimdi ise halin taşınması halinde yerine çok katlı binalar yapılacağı konuşuluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halden-anlayin-cagrisi_116449.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!