Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Haliç Köprüsü’nde Metrobüs Sorunu

Metrobüs uzatılırken, ilk etapta Haliç Köprüsü geçişinin tek şeritten sinyal sistemiyle geçilmesine karar verildi. Ancak daha sonra bu karardan vazgeçilerek normal güzergáhta olduğu gibi 2 şeritli tercihli yolla geçilmesi kararlaştırıldı. 6 şeritten oluşan köprünün yol fazlası alanlarından metrobüs için 1 şerit oluşturuldu.

Hürriyet Gazetesi
Haliç Köprüsü’nde Metrobüs Sorunu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce Topkapı’dan Zincirlikuyu’ya uzatılan metrobüs hattı, Haliç Köprüsü’nde 3 şeritli yolun 2 şeride inmesi nedeniyle trafiği tehlikeye düşürdü.

Avcılar-Topkapı arasındaki metrobüs hattı, Büyükşehir Belediyesi’nce 77 günlük bir çalışma sonucu Topkapı’dan Zincirlikuyu’ya uzatıldı. Metrobüs uzatılırken, ilk etapta Haliç Köprüsü geçişinin tek şeritten sinyal sistemiyle geçilmesine karar verildi. Ancak daha sonra bu karardan vazgeçilerek normal güzergáhta olduğu gibi 2 şeritli tercihli yolla geçilmesi kararlaştırıldı. 6 şeritten oluşan köprünün yol fazlası alanlarından metrobüs için 1 şerit oluşturuldu. Diğer şerit de Okmeydanı-Topkapı istikametinde 3 şeritli yolun bir şeridinin alınmasıyla oluşturuldu.

Okmeydanı’ndan Topkapı’ya giden yolun köprü üzerinde 3 şeritten 2 şeride düşmesi trafik sıkışıklığına ve aynı zamanda trafiğin tehlikeye düşmesine neden oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü, durumu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bildirerek, köprüye ek şerit oluşturulması için ödenek istedi. Büyükşehir Belediye Meclisi, Haliç Köprüsü’ne yeni bir şerit eklenebilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 11 milyon YTL ödenek aktarılmasına karar verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halic-koprusunde-metrobus-sorunu_63836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!