Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Halis Toprak, Aslanlı Köşk...

Halis Toprak Vakfı, Adapazarı'ndaki Binasına Kiracı Arıyor

Toprak Grubu Şirketleri'ne Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca (TMSF) el konulmasının ardından zor günler geçiren Halis Toprak Vakfı yönetimi, tek gelir kalemi olarak ellerinde kalan Adapazarı'ndaki 6 katlı binaya kiracı arıyor.

yapi.com.tr
Halis Toprak Vakfı, Adapazarı'ndaki Binasına Kiracı Arıyor

Fotoğraf: ENES CAN / AA

Toprak Grubu Şirketleri'ne Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca (TMSF) el konulmasının ardından zor günler geçiren Halis Toprak Vakfı yönetimi, tek gelir kalemi olarak ellerinde kalan Adapazarı'ndaki 6 katlı binaya kiracı arıyor.

Hanlı bölgesinde iş adamı Halis Toprak'ın başkanı olduğu vakıf tarafından Marmara depremi öncesinde yaptırılan ve bir süre Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce huzurevi olarak kullanılan 6 katlı bina, depremde gördüğü hasarın onarılmasından sonra 2009 yılına dek boş kaldı.

2009 yılında kiralama işini alan şirketin kiralarını ödememesi üzerine vakfın aldırdığı mahkeme kararıyla bina yeniden tahliye edildi. Vakıf yönetimi kendilerine kaynak aktaran Toprak Grubu Şirketleri'ne TMSF tarafından el konulmasının ardından, tek gelir kalemi olarak kalan binayı ihale yoluyla yeniden kiraya vermeye hazırlanıyor.

Vakıf Müdürü Zeki Doğan, TMSF'nin şirketlere el koymasının ardından zor günler geçirdiklerini belirtti.

El koyma işleminden önce vakfın şirketlerden ve Toprakbank'tan aktarılan yıllık 3 milyon liralık gelir kalemi bulunduğunu kaydeden Doğan, gelirlerin kesilmesi nedeniyle öğrencilerin burslarını ödeyemez duruma düştüklerini söyledi.

Vakfın elinde tek gelir kalemi olarak Arifiye'deki 6 katlı binanın kaldığını ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

''Geçen yıl binayı kiraya verdik, iki ortaklı bir şirketle sözleşme imzaladık ama şirket sözleşmeye uymadı ve kirasını ödemedi. Bunun üzerine biz de onları dava ettik. Mahkeme kararıyla bina tahliye edildi. İhale yoluyla yeniden kiraya vereceğiz. Arazimiz büyük. Binamız 6 katlı ve 10 dönümden fazla arazimiz var. Arifiye ilçesine şehirlerarası otobüs terminalinin yapımının tamamlanmasıyla binanın daha cazip hale geleceğini düşünüyorum. Bina 4 yıldızlı otel olarak kullanılabilir.''

Yılda 62'si üniversite olmak üzere, 190 öğrenciye burs verdiklerini ifade eden Doğan, ''Geçen yıl öğrencilere 136 bin lira burs verdik. Bu yıl kira gelirimizin kesilmesi nedeniyle burs veremedik. Bunun haricinde gelir kalemlerimiz kesilmeden önce pek çok sayıda tesis inşa ederek, hiçbir ücret talep etmeden devlete bağışladık. Faaliyetlerimiz çok iyi devam ediyordu, şu anda kira gelirimiz kesildiği için burs veremiyoruz. Binayı en kısa sürede ihale yoluyla kiraya vereceğiz'' diye konuştu. (AA)

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/halis-toprak-vakfi-adapazarindaki-binasina-kiraci-ariyor_78794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!