Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Halkalı'da Yapılacak Temapark İçin 3 Firma Yarışıyor

Temapark için düzenlenen ihalenin ilk oturumunda, TOKİ'ye en yüksek gelir payını, 236,5 milyon lira ile mesa mesken-kantur akdaş ortak girişimi önerdi.

yapi.com.tr / AA
Halkalı'da Yapılacak Temapark İçin 3 Firma Yarışıyor

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul-Halkalı'da yapılacak temapark için düzenlediği yeni ihalenin ilk oturumunda, TOKİ'ye en yüksek gelir payını, 236,5 milyon lira ile Mesa Mesken-Kantur Akdaş ortak girişimi önerdi.

TOKİ'den verilen bilgiye göre, Halkalı-Atakent özel proje alanı ile doğa ve eğlence parkı inşaatının arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işine ilişkin ihalede ilk teklifler 6 Aralık'ta alındı. İhalede, 3 firma teklif sunarken, TOKİ'ye, Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı 236 milyon 500 bin lira, Günal İnşaat-Doğu İnşaat iş ortaklığı 109 milyon 950 bin lira, Artaş İnşaat-Öztaş İnşaat iş ortaklığı ise 140 milyon 845 bin 500 lira 'arsa karşılığı idare payı geliri' önerdi.

TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde yapılan ihalede, Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı, 1 milyar 100 milyon lira toplam hasılat üzerinden TOKİ'ye 236,5 milyon lira (yüzde 21,5) idare payı önerdi.

Artaş İnşaat-Öztaş İnşaat iş ortaklığı, 938 milyon 970 bin lira toplam hasılat üzerinde 140 milyon 845 bin 500 lira (yüzde 15), Günal İnşaat-Doğu İnşaat iş ortaklığı da toplam 733 milyon liralık hasılat üzerinden 109 milyon 950 bin lira (yüzde 15) idare payı teklifinde bulundu.

TOKİ İhale Komisyonu, teklifi uygun görülen firmaların nihai tekliflerini, 10 Aralık Cuma günü yapılacak ikinci oturumda alacak.

Temapark yapımı için toplam 1 milyon 429 bin metrekare arazi planlandı. Arazinin 1 milyon 241 bin metrekarelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılacak. Arazinin doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölümü dışındaki alanlara, lüks konut ve iş merkezleri inşa edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkalida-yapilacak-temapark-icin-3-firma-yarisiyor-_84260.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!