Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Halkbank Kobi Dönüşüm Projesi Eğitimleri Denizli ile Sürdü

Halkbank Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel, Halkbank tarafından, KOBİ Dönüşüm Projesi kapsamında KOBİ'leri kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinçlendirmeyi hedefleyen ''Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği'' eğitimlerinin onuncusu Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

yapi.com.tr / AA
Halkbank Kobi Dönüşüm Projesi Eğitimleri Denizli ile Sürdü

Halkbank tarafından, KOBİ Dönüşüm Projesi kapsamında KOBİ'leri kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinçlendirmeyi hedefleyen ''Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği'' eğitimlerinin onuncusu Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

KOBİ'lerin ulusal ve uluslararası mevzuat ve uygulamalara uygun hale getirilmesi için başlatılan projeyle ilgili düzenlenen eğitim konferansının açılışında konuşan Halkbank Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel, Halkbank'ın, KOBİ'lere yönelik kesintisiz desteğiyle 72 yıldır Türkiye ekonomisinin büyümesinde önemli bir rol oynadığını belirtti. Yılın ilk dokuz ayında yüzde 25'ten fazla kredi büyümesi sağladıklarını anlatan Aksel, şöyle konuştu:

''Toplam kredilerimiz 2009 yıl sonuna göre yüzde 25,8, geçen yılın aynı dönemine göre 35,3 oranında artış kaydederek 52,6 milyar liraya ulaştı. 2009 yıl sonuna göre toplam krediler içindeki nakdi kredilerin artışı yüzde 25,1, gayri nakdi kredilerin artışı ise yüzde 28,1 oldu. KOBİ ve esnaf kredilerini de içeren ticari kredilerimiz dokuz ayda yüzde 21,1 arttı.''

9 ilde düzenlenen eğitim konferanslarına 2 bin 500 KOBİ temsilcisi ve ilgili katıldı

Halkbank'ın KOBİ Dönüşüm Projesi kapsamında şimdiye kadar 9 ilde düzenlediği eğitim konferanslarına 2 bin 500 KOBİ temsilcisi ve ilgilinin katıldığını bildiren Aksel, ''Konferans düzenlenen illerdeki 96 iş yerinde çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularında bir günlük ücretsiz eğitim ve danışmanlık çalışmaları yapıldı. Bu firmalarda çalışan bin 400 kişi ücretsiz eğitimlerin sonunda sertifika almaya hak kazandı. 4 KOBİ de bir yıl süreli ISO 14001 veya OHSAS 18001 standardı kurulmasına ilişkin ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlandı'' dedi.

Kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile enerji verimliliği konularında bilgilerin verildiği konferansta, katılan KOBİ'lerden talep edenlere, işletmelerini mevzuatlara uygun hale getirmek, ISO 14001 çevre yönetim sistemi ile OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi kurmak ve belgelendirmek için yapmaları gerekenler ile enerji verimliliği konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulacağı açıklandı. Konferansların önümüzdeki dönemde Diyarbakır, Konya, Malatya, İzmir ve Antalya'yla devam edeceği bildirildi. Eğitim konferansına Vali Yardımcısı Nevzat Sinan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol ile KOBİ temsilcileri ve girişimciler katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkbank-kobi-donusum-projesi-egitimleri-denizli-ile-surdu_84475.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!