Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

HANNOVER MESSE 2010 için Geri Sayım Başladı

Ana konusu 'Verimli – yenilikçi – sürdürülebilir' olan ve 4 binden fazla teknik yeniliğin yer aldığı HANNOVER MESSE 2010, 19 Nisan’da başlıyor. Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Wolfram von Fritsch, Hannover’de yaptığı basın toplantısında, zorlu bir konjonktüre karşın HANNOVER MESSE’nin bu sene de güçlü bir temsille karşımızda olacağı

yapi.com.tr
HANNOVER MESSE 2010 için Geri Sayım Başladı

Ana konusu 'verimli – yenilikçi – sürdürülebilir' olan ve 4 binden fazla teknik yeniliğin yer aldığı HANNOVER MESSE 2010, 19 Nisan’da başlıyor. Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Wolfram von Fritsch, Hannover’de yaptığı basın toplantısında, zorlu bir konjonktüre karşın HANNOVER MESSE’nin bu sene de güçlü bir temsille karşımızda olacağı açıklamasını yaptı. Von Fritsch, bazı şirketlerin sipariş sayılarında çift haneli yüzdelerle artışlar yaşadığını söyleyerek, “Sanayinin sıkıntılı dönemi atlatmaya başladığının ilk işaretlerini şimdiden görmek mümkün. Birçok sektörde yeniden iyimserlik rüzgârları esmeye başladı bile” dedi.

Fuara gelecek katılımcı sayısında da, başarılı geçen 2008 yılı seviyesinin yakalanacağına olan inancını dile getiren von Fritsch, sektördeki eğilimin giderek daha kısa vadeli kayıtlar yönünde olduğunu da sözlerine ekliyor. Katılımını bildiren 63 ülkeden 4 bin 600 şirketin 152 bin metrekarelik bir sergi alanını doldurduğuna işaret eden von Fritsch, “Yaşadığımız bu zorlu günlerde bu oran, oldukça sağlam bir sonuç” değerlendirmesinde bulundu. Von Fritsch, MobiliTec ve CoilTechnica adlı iki yeni uluslararası ihtisas fuarını da HANNOVER MESSE 2010 bünyesine entegre ettiklerini hatırlatarak, “Bu sayede yeni katılımcılara da ulaşıyoruz. Yeni ihtisas fuarlarımız sayesinde HANNOVER MESSE’nin gücünü daha da arttırıyoruz. Yatay konumlandırılmış fuarın avantajları asıl şimdi ortaya çıkacak. Yenilikçilik, yani inovasyon sektörlerin bir arada çalışmasıyla meydana gelir” dedi.

Açılış Merkel ve Berlusconi'den

Hannover’deki Congress Centrum’da 18 Nisan Pazar günü saat 18’de gerçekleştirilecek açılışını Almanya Devlet Başkanı Dr. Angela Merkel'in ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin yapacağı fuar, 'Verimli – yenilikçi – sürdürülebilir' başlığı altında endüstri dünyasının son yenilik, gelişme ve trendlerinin yanısıra yeni malzemeleri de sergileyecek. Fuarın ağırlık noktası enerji, mobilite ve otomasyonun yanısıra sınaî tedarik zincirleri.

Alman Federal İş Ajansı’nın 'Canlı Kalite / Qualifizierung live' girişimiyle HANNOVER MESSE, meslek için eğitim ve kariyer konularını ilgi alanlarının odağına yerleştiriyor. Bu inisiyatif, iş arayanlar ve halihazırda teknik işletmelerde çalışmakta olan ustabaşıların yanısıra mühendis ve teknikerlerin bilgi birikimini de en üst seviyeye çıkarmayı ve şirketlerle değerli ilişkiler kurmayı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Deutsche Messe AG’nin 2009 yılında başlattığı ABD kampanyası da ilk meyvelerini vermeye başladı. Kampanyanın hedefi, ABD’den gelecek HANNOVER MESSE ziyaretçilerinin sayısını arttırmaktı.

ETİKETLER: yeşil ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/hannover-messe-2010-icin-geri-sayim-basladi_78540.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!