Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hapiste Ekolojik Yaşam

Enerji için güneş panelleri kullanılıyor, tüketilen yemeğin tamamına yakını içeride üretiliyor, çöplerin büyük çoğunluğu geri dönüştürülüyor ve karbon salınımı da azaltılmaya çalışılıyor. Norveç, dünyanın ilk ekolojik hapishanesini tanıttı.

Radikal Gazetesi
Hapiste Ekolojik Yaşam

nerji için güneş panelleri kullanılıyor, tüketilen yemeğin tamamına yakını içeride üretiliyor, çöplerin büyük çoğunluğu geri dönüştürülüyor ve karbon salınımı da azaltılmaya çalışılıyor.
Norveç, dünyanın ilk ekolojik hapishanesini tanıttı. Bastoey Adası'nda bulunan düşük güvenlikli hapishanede tutuklular yapılan çalışmalara katılarak, çevreyi korumayı ve sorumluluk duygusunu öğreniyor.

Adalet Bakanı Knut Storberget, Oslo'nun 75 km. güneyinde bulunan, 115 tutuklunun kaldığı hapishaneyi kurarken amaçlarının, mahkûmlarda sorumluluk duygusu geliştirerek onları dışarıdaki hayata hazırlamak olduğunu söylüyor.

Norveç, cezaevi uygulamalarını yumuşatarak, tahliye olan mahkûmların yeniden suç işlemesini azaltmayı hedefliyor. Kuralları bozan bir tutuklunun yeniden kapalı hapishaneye gönderildiği cezaevinde kalanlar, diğerlerine kıyasla burasının 'yaz kampı' gibi olduğunu dile getiriyor. Storberget de Bastoey'i 'umudun adası' olarak tanımlıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/hapiste-ekolojik-yasam_56129.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!