Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Harabe Tekke Dispanser Oluyor

Nakşibendi tarikatının İstanbul'daki ilk döneminde önemli bir yeri olan harabe halindeki Hindular Tekkesi, Türk İnfeksiyon Vakfı'nca aslına uygun r

Hürriyet
Harabe Tekke Dispanser Oluyor

b>Nakşibendi tarikatının İstanbul'daki ilk döneminde önemli bir yeri olan harabe halindeki Hindular Tekkesi, Türk İnfeksiyon Vakfı'nca aslına uygun restore edilerek dispanser haline getiriliyor.

Fatih'te bulunduğu caddenin adıyla Horhor Tekkesi diye de anılan yaklaşık 600 yıllık tarihi yapının restorasyonu için vakıf bugüne kadar 150 milyar lira harcadı. Maddi durumu iyi olmayan hastalara ücretsiz sağlık hizmetinin verileceği dispanserin tamamlanması için, yaklaşık 80 milyar liraya daha ihtiyaç duyuluyor. Vakıf yetkilileri, hayırseverlerin, vakfın Vakıfbank Validesultan Şubesi 2013631 numaralı hesabına bağışlarını beklediklerini söylediler. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Fatih Belediyesi'ne, belediyenin de Türk İnfeksiyon Vakfı'na tahsis ettiği tekkenin restorasyonunun sekiz ay önce başladığını belirten vakfın genel başkanı Prof. Dr. Nezahat Gürler, ‘‘Enkaz halindeki tarihi canlandırıyoruz. Ancak bağışlar, düzenlediğimiz toplantılardan elde ettiğimiz gelirin tümünü inşaatta tükettik. Bağış bulabilirsek dispanseri tamamlayıp hizmete sokacağız’’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/harabe-tekke-dispanser-oluyor_3093.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!