Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haritacılar Yine Kampta!

Harita ve Kadastro Mühendisleri (HKMO) İzmir Şubesi, “Yaşanabilir Gelecek” temasıyla yaz kampında buluşuyor. Yenifoça Polen Tatil Köyü'nde, alanında uzman kişilerin ve 80'ni aşkın öğrencinin katılacağı etkinlik, 22-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet EGE
Haritacılar Yine Kampta!

Harita ve Kadastro Mühendisleri (HKMO) İzmir Şubesi, “Yaşanabilir Gelecek” temasıyla yaz kampında buluşuyor. Yenifoça Polen Tatil Köyü'nde, alanında uzman kişilerin ve 80'ni aşkın öğrencinin katılacağı etkinlik, 22-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Harita ve Kadastro Mühendisleri İzmir Şube Başkanı Muhittin Selvitopu, ülke sorunlarını görüşmek ve öğrencilerin odayla tanışmaları sağlamak amacıyla 8. Yaz Eğitim Kampı'nı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kampımız geleneksel hale geldi. Amacımız harita kadastro mühendisliği bölümünde okuyan öğrencilerimizi ve öğretim üyelerimizi, değişik kentlerdeki uzmanlarla, bilim insanları, sanatçılarla biraraya getirmek. Kampa katılan öğrencilerimiz yüzde 80'nin harita kadastro mühendisliği bölümü öğrencileri, yüzde 20'si de diğer meslek gruplarından oluşuyor. Ülke sorunlarını görüşmek, odayla tanışmalarını sağlamak istiyoruz. Diğer üniversitelerden öğrenci ve öğretim üyeleriyle tanışmalarını, iletişim kurmalarını sağlıyoruz. Ülkenin gerçekleriyle yüzyüze geliyorlar” dedi.

Geleneksel hale getirdikleri kampın diğer meslek odalarına da örnek olduğunu kaydeden Selvitopu, kendilerinden sonra elektrik ve inşaat mühendisleri odaları İzmir şubelerinin de kamp yapacağını söyledi. Bu yıl temalarının “yaşanabilir gelecek” başlığıyla gerçekleştirileceğini anlatan Selvitopu, kampın 22 Ağustos saat 18.00'de TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, HKMO Genel Başkanı Fahri Özten'in açılış konuşmalarıyla başlayacağını bildirdi. Katılımcıların kamp kurallarına uymak zorunda olduğunu belirten Selvitopu, kamp sürecisince Türkiye'deki harita ve kadastro mühendisliğinin uygulama alanları, hukuk, eğitim, güncel olaylar hakkında paneller yapılacağını kaydetti.

Etkinlik programı

Etkinlikler kapsamında 23 Ağustos saat 10.30'da “Yaşanabilir Gelecek İçin Haklar ve Özgürlükler” başlık konferansa yazar Vecihi Timuroğlu, 24 Ağustos saat 10.30'da “Yaşanabilir Gelecek İçin Kent” adlı panele Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hülya Demir, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır katılacak. Aynı gün saat 14.00'de “Yaşanabilir Gelecek İçin Su ve Enerji” paneline Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yenilenebilir Enerji Kaynakları Komisyon Üyesi Muzaffer Salih Ertan, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süer Anaç kıtalacak. 25 Ağustos saat 10.30'da “Yaşanabilir Gelecek için Eğitim” panelinde yönetmen Deniz Yeşil, yazar Vecihi Timuroğlu, saat 14.00'de Prof. Dr. Aziz Konukman yönetiminde “Yaşanabilir Gelecek için Ekonomi ve Siyaset” paneline Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Adnan Bostancıoğlu, Prof. Dr. İzettin Önder yer alacak. 27 Ağustos saat 10.30'da “Yaşanabilir Gelecek için Çevre ve Doğa” adlı etkinliğe Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tanay Sıtkı Uyar, Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, saat 14.00'de “Yaşanabilir Gelecek için Kültür ve Sanat” başlıklı panele heykel sanatçısı Ekin Erman, yönetmen Sırrı Süreyya Önder konuşacak. 28 Ağustos saat 10.30'da “Yaşanabilir Gelecek için Mühendislik” panelinde İstanbul Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Dursun Şeker, Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Konak, saat 14.00'de “Yaşanabilir Gelecek için Örgütlülük” başlıklı paneline TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, HKMO Genel Başkanı Fahri Özten katılacak. Etkinlikler kapsamında 29 Ağustos saat 10.30'da “Yaşanabilir Gelecek için Medya ve İletişim” adlı panelde gazetemiz Ege Bölge Temsilcisi Serdar Kızık ve gazeteci yazar İlyas Başsoy yer alacak. Program saat 14.00'de katılımcı öğrencilerin forumuyla sona erecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/haritacilar-yine-kampta_71668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!