Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Harmandalı, Ümraniye Çöplüğüne Dönmesin"

Harmandalı Cumhuriyet mahallesi muhtarı Dursun Ali Kazar, çöplüğün tıbbi ve kimyasal atıklarla dolu olduğunu kanıtlayan 100'e yakın fotoğrafı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na posta ile göndereceğini söyledi. Kazar, "Bizi bir avuç çapulcu olarak nitelendirip yalancılıkla suçlayan Kocaoğlu'na fotoğraflarla gerçeği kanıtlayacağız"

Yeni Asır Gazetesi
"Harmandalı, Ümraniye Çöplüğüne Dönmesin"

İzmir'in Çiğli ilçesindeki Harmandalı Çöp Deponi Alanı'ndaki tıbbi ve kimyasal atıklara tepki gösteren Harmandalı Cumhuriyet mahallesi halkı, tesisteki atıkları gösteren fotoğrafları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na gönderecek. Mahalle halkının avukatı Hasan Hüseyin Evin ise çöp tesisinde metan gazı tahliye bacalarının tıkandığını öne sürerek, 1993'te Ümraniye'de yaşanan ve 39 vatandaşın ölümüyle sonuçlanan felaketin Harmandalı için de geçerli olabileceğini söyledi.

Dün mahalledeki bir kahvehanede basın toplantısı düzenleyen Harmandalı Cumhuriyet mahallesi muhtarı Dursun Ali Kazar, çöplüğün tıbbi ve kimyasal atıklarla dolu olduğunu kanıtlayan 100'e yakın fotoğrafı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na posta ile göndereceğini söyledi. Kazar, "Bizi bir avuç çapulcu olarak nitelendirip yalancılıkla suçlayan Kocaoğlu'na fotoğraflarla gerçeği kanıtlayacağız" dedi.

Mahalledeki basın toplantısına avukat Hasan Hüseyin Evin, mahalle sakini Şirin Akgül, AK Parti Çiğli Meclis Üyesi Sıddık Soysal ve çok sayıda vatandaş katıldı. Harmandalı'nın diğer yerleşim merkezlerine göre aldığı hizmetin yetersiz kaldığını ve çöp deponi alanının da bölgeyi her anlamda olumsuz etkilediğini söyleyen Kazar, "Bizim talebimiz net. Burası artık hizmet süresini doldurdu. Peki hala neden açık? İzmir'in çöpünün kahrını biz çekmek zorunda mıyız? Bizim sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımız yok mu? İzmir Büyükşehir Beleiye Başkanı Aziz Kocaoğlu bize 'çapulcu' diyor. Kendisi 2006'nın Haziran ayında bu tesisi 2 yıl içinde kaldıracağı sözünü vermişti. 2011 yılına geldik, hala durum aynı. Bize 'aziz sözü' verdiğini söylemişti. Biz de sözünü tutmasını istiyoruz" dedi.

CHP Çiğli İlçe Başkanı Ali Rıza Koçer'in dalkavuklukla suçlayan Kazar, "O koltuğa oturmakla iş bitmiyor. Birilerine dalkavukluk yapmakla bu iş olmaz. Koçer de buradaki vatandaşa çöpü kaldırma sözü vermişti. Bu sözünü tutmasını istiyoruz" diye konuştu.

Buranın ömrü bütti

AK Parti Çiğli Meclis Üyesi Sıddık Soysal ise, Kocaoğlu'nun Harmandalı çöplüğünü kapatacağı sözünü yerine getirmesi için takipçi olacaklarını ifade etti. Soysal, "Torbalı halkı çöp tesinin kendi yörelerine yapılmaması için direniyor. Dolayısıyla Harmandalı'ya çöp dökülmeye devam ediyor. Buranın ömrü bitti ancak vahşi depolama devam ediyor. Kocaoğlu, bürokratlarının esiri olmuş durumda. Seçime yakın bir zamanda popülist yaklaşımlarla buraya sık sık uğrayacak" dedi.

ETİKETLER: çevre kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/harmandali-umraniye-coplugune-donmesin_84508.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!