Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Has-nbbj Projesi ile İzmir Efes’ine Kavuştu

Büyük Efes Oteli, HAS-nbbj'in yenileme projesi sonrası "Swissôtel Grand Efes İzmir" adıyla hizmete açıldı.

yapi.com.tr
1 Has-nbbj Projesi ile İzmir Efes’ine KavuştuT.C. Emekli Sandığı’nın 2006’da özelleştirme kapsamında sattığı otelin  yeni mimari projeleri HAS Mimarlık ve ABD’li mimarlık firması nbbj’nin oluşturduğu HAS-nbbj tarafından hazırlandı. Nida İnşaat firmasının  çalışmaları ile hızla tamamlanan otel, 29 Nisan 2008, Salı günü yeniden hizmet vermeye başladı.

Büyük Efes Oteli’nin yenileme projeleri, HAS Mimarlık yönetimindeki çok uluslu bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Standart, suit ve kral dairesi olmak üzere  üç farklı özelliğe sahip toplam 406 odası bulunan otel, önümüzdeki aylarda açılacak Kongre Merkezi ve spa ile de desteklenecek.

HAS Mimarlık ortaklarından Ayşe Hasol Erktin, Büyük Efes Oteli’nin yenileme projesi ile ilgili olarak “Proje hazırlanırken en çok Efes Oteli’nin İzmir için taşıdığı simgesel anlam üzerinde duruldu. Otelin girişinde yaptığımız değişiklik sayesinde, Cumhuriyet Meydanı ve merkezindeki Atatürk Anıtı’yla, otelin ön ve iç bahçesini görsel yoldan bağlamış olduk. Artık, Atatürk Anıtı’ndan bakıldığında, otelin iç bahçesini, iç bahçeden bakıldığında da meydanı ve denizi görmek mümkün olabilecek. Ayrıca, daha önceden otel bünyesinde bulunan,  Atila Galatalı’dan Bedri Rahmi Eyüboğlu’na birçok değerli sanatçıya ait sanat eserleri otelin ve Kongre Merkezi’nin çeşitli ortak alanlarında sergilenerek değerlendirildi” dedi.

HAS Mimarlık HakkındaHAS
Mimarlık Ltd., çeşitli büyük binaların mimari proje çalışmasının yanısıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız içmimarlık proje ve uygulamaları gerçekleştirdi.
Firma, 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü’nü kazandı. Has Mimarlık Ltd., dünyaca ünlü mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill, Inc.  (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates, Inc. ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında başarılı iş ortaklıkları Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında kuruldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/has-nbbj-projesi-ile-izmir-efesine-kavustu_61329.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sayın has mimarlıkın yönetimine ve çalışanlarına böyle büyük projelerdeki imzalarından ötürü tebrik ve teşekkür ederim. başarılarının devamını dilerim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!