Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Havalimanlarına Gözaltı

Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Atatürk Havalimanı’nın çevresindeki yapılaşmanın uçuş güvenliğini tehdit ettiğini belirtti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne gönderilen raporda Atatürk Havalimanı çevresinde alçalma ve tırmanmayı riske atan 6291 bina için önlem alınması istendi. Raporda Adana, Trabzon, Adnan Menderes, Dalaman, Kahramanmaraş,

Taraf Gazetesi
Havalimanlarına Gözaltı

Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu (YDK), başta Atatürk Havalimanı olmak üzere, uçuş, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren bazı havaalanlarının çevresinde tespit ettiği kaçak yapı, anten ve minarelerin yıkılmasını istedi. YDK, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ilişkin raporunda, Ulaştırma Bakanlığı’nı  uçuş, can ve mal güvenliğini tehdit eden yapılaşmalar konusunda uyardı. Raporda, Türkiye genelinde havalimanları tek tek ele alınırken, en yoğun ve tehlikeli yapılaşmalar Atatürk Havalimanı çevresinde tespit edildi.

Buna göre, Atatürk Havalimanı çevresinde alçalma ve tırmanma konisi içerisinde mania limitlerini aşmış 223 bina, “geçiş yüzeyi” içerisinde Florya bölgesinde bulunan mania limitlerini aşmış 50 adet bina ve “İç Yatay ve Konik Yüzey” içerisinde 6 bin 18 yapılaşma tespit edildi. Ayrıca, 06-24 pisti 24 pist başı istikametinde de mania limitlerini aşmış bina, anten ve minarenin tespitinin yapıldığı bildirildi.

Adana, Trabzon, Adnan Menderes Havalimanı, Dalaman, Kahramanmaraş, Van-Ferit Melen Havaalanı, Samsun Çarşamba Havaalanı ile Balıkesir Körfez Havaalanı da uyarı yapılan yerler olurken, havalimanları çevresindeki kaçak yapıların ilgili belediyeler tarafından yıkılması istendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/havalimanlarina-gozalti_67218.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!