Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Havalimanlarında İzmirli Firma İmzası

Son dönemde hava ulaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte yenilenen havalimanlarının inşasında, yapı malzemesi olarak AKG Gazbeton ürünleri kullanıldı. İzmirli firmanın ürünleri İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes, Ankara Esenboğa, İstanbul Sabiha Gökçen, Bodrum Milas, Edremit Körfez ile inşaatına başlanan Erzincan, Kayseri ve Sivas

Yeni Asır Gazetesi
Havalimanlarında İzmirli Firma İmzası

Türkiye havalimanlarını İzmirli AKG Grubu'nun ürettiği yapı malzemeleri süslüyor. Son dönemde hava ulaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte yenilenen havalimanlarının inşasında, yapı malzemesi olarak AKG Gazbeton ürünleri kullanıldı. İzmirli firmanın ürünleri İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes, Ankara Esenboğa, İstanbul Sabiha Gökçen, Bodrum Milas, Edremit Körfez ile inşaatına başlanan Erzincan, Kayseri ve Sivas havalimanlarında kullanıldı.

Duvar bloğu ve lento ürünlerinin yangın emniyeti de sağladığına dikkat çeken AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, "Bina yapım süresini kısaltan uygulamaları, hafifliği ve deprem güvenliğini artıran özellikleri ile gazbeton, inşaat firmaları için önemli avantajlar sağlıyor. Sahip olduğumuz ürün kalitesi ve profesyonel ekiplerimiz sayesinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı havalimanları projelerinde önümüzdeki dönemde de tercih edilmeye devam edeceğiz" dedi.

Geleceğin yapı malzemesi

Gazbeton sektöründe Türkiye'deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmalarından biri olan AKG Gazbeton, blok ürünler ve donatılı ürünler olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapıyor. Blok ürün grubu olarak düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, asmolen bloklar, U bloklar ve yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler ile piyasada yer alıyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/havalimanlarinda-izmirli-firma-imzasi_77903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!