Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hayallerdeki Ev Gerçek Oluyor

Microsoft, HP ve Disney işbirliğiyle hayata geçirilen İnovasyonlar Hayal Evi Kaliforniya’daki Disneyland’da ziyarete açıldı. Eğlence parkının Yarın Diyarı bölümünde yer alan evde dokunmatik ekran, otomatik kişi tanıma ve kablosuz ağ gibi mevcut ya da patent bekleyen teknolojiler sergileniyor.

BT Haber
2 Hayallerdeki Ev Gerçek Oluyor

Microsoft, HP ve Disney işbirliğiyle hayata geçirilen İnovasyonlar Hayal Evi Kaliforniya’daki Disneyland’da ziyarete açıldı. Eğlence parkının Yarın Diyarı bölümünde yer alan evde dokunmatik ekran, otomatik kişi tanıma ve kablosuz ağ gibi mevcut ya da patent bekleyen teknolojiler sergileniyor.

İnovasyonlar Hayal Evi iletişim teknolojilerindeki son yenilikleri içinde barındırıyor. Düzenli olarak gerçekleştirilen turlarda evin hayali sakinleri Elias ailesi ziyaretçileri oda oda dolaştırarak günlük hayatlarında kullandıkları teknolojileri tanıtıyor. Turun başlangıcında evin sakinleri kapıya geldiklerinde bilgisayar sistemi, köpek dahil, ailenin her ferdini tanıyıp selamlıyor. Sistem eve giren kişileri tanımladıktan sonra her odayı kullanıcısının daha önceden belirlediği tercihlere göre otomatik olarak ayarlıyor. Duvardaki sayısal çerçeveden, çalan müziğe ve oda sıcaklığına kadar her şey o odanın sahibinin tercihlerine uygun halde hazır bekliyor. Evde kitaplar bile elektronik ortamda tutuluyor ve içerikler sayısal kütüphaneden görüntüleniyor.

Evde sadece teknolojik gelişmeler değil Disney hayal gücünün yansımaları da dikkat çekiyor. Örneğin; mutfaktaki sanal mesaj tahtası evin annesini çocuklarının programından haberdar ediyor. Kablosuz bağlantı tüm ev aletlerinin birbiriyle haberleşmesini sağlıyor. Böylece kullanıcıların mutfaktaki eksikleri belirleyip alışveriş listesi çıkarmasına gerek kalmıyor. Mutfak tezgahı görevi gören yüzey üzerine konan malzemeleri algılayarak onlarla hazırlanabilecek mönü tavsiyesinde bulunuyor. Microsoft’un Surface teknolojisini kullanan dokunmatik ekranlı yemek masası aile üyelerinin cep telefonlarındaki içeriği görüntüleyebildiği gibi bu içerikleri paylaşmalarına da olanak sunuyor. Oturma odasında tam teşekküllü bir ev sinema sistemi yer alıyor. Evin erkek çocuğunun odasında, çevresel ses, görüntü ve aydınlatma etkileri ile eğlence parkının etkileşimli Peter Pan bölümünün bir benzeri canlandırılabiliyor. Evin kızının odasındaki 'sihirli' ayna ise kullanıcının birkaç parmak hareketiyle gardrobundaki tüm giysileri deneyebilmesini veya farklı saç stillerini görebilmesini sağlıyor. Sihirli ayna ve akıllı mutfak tezgahı Microsoft prototip laboratuvarında hazırlanmışlar. Elias ailesi günlük hayatlarında  Microsoft’un geliştirdiği Windows Mobile, Media Centre ve Xbox 360 gibi çözümlerin yanı sıra HP’nin Voodoo oyun motoru, iPaq akıllı telefon ve TouchSmart masaüstü bilgisayardan yararlanıyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/hayallerdeki-ev-gercek-oluyor_62266.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • süper bi ev olmuş keşke benim de boyle bi evim olsa XD YANITLA
  • boşuna uğraşıyorlar. tamam, tüm bunlar hayatı kolaylaştırır ama hayatı YAPMAZ. siz SU üretebiliyor musunuz? olmazsa olmaz ihtiyaçlarımızı temin etmek, adil bir biçimde paylaşmak,ruhsal hayat kalitemizi yükseltmek yerine bu zırvalıklarla uğraşılıyor, yazık. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!