Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazine Arazilerinin Taliplisi Yok!

Antalya'nın yeni yerleşim alanı olarak kabul edilen Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır mevkisinde, imar planında özel hastane olarak ayrılan 19 bin 519 metre kare büyüklüğündeki Hazine arazisi ile alışveriş merkezi yapmaya uygun 23 bin 344 bin metre karelik Hazine arazisi Antalya Defterdarlığı'nca satışa çıkarıldı. Defterdarlık'ta ayrı ayrı yapılan

NTV EMLAKTIMES
Hazine Arazilerinin Taliplisi Yok!

STRONG>Antalya'nın yeni yerleşim alanı olarak kabul edilen Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır mevkisinde, imar planında özel hastane olarak ayrılan 19 bin 519 metrekare büyüklüğündeki Hazine arazisi ile alışveriş merkezi yapmaya uygun 23 bin 344 bin metrekarelik Hazine arazisi Antalya Defterdarlığı'nca satışa çıkarıldı.

Defterdarlık'ta ayrı ayrı yapılan ihalede, 6 milyon 300 bin TL muhammen bedelle açık artırma usulüyle satışa çıkarılan alışveriş merkezi kurmaya uygun arsayla 4 milyon 200 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarılan sağlık merkezi yapmaya uygun arazinin ihalesine katılan olmadı.
        
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, alıcısı çıkmayan Hazine arazilerinin mart veya nisan aylarında yeniden ihaleye çıkarılacağını söyledi. Mat, ikinci ihalede arazilerin fiyatında indirim olmayacağını bildirdi. Mat, şöyle konuştu:
        
''Arazilerin satış fiyatları 6 ay için geçerli. Bugüne kadar yaptığımız satışlarda hiç fiyat indirimi olmadı. Defterdarlığın yaptığı satışları bazıları 'hacizli satış' gibi algılıyor. Hacizli satışlarda yüzde 40 gibi indirimler oluyor. Oysa biz hacizli satış yapmıyoruz. Satışlarımız tamamen 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'na göre yürütülmektedir. Alıcısı çıkmayan ticaret merkezi, alışveriş merkezi yapmaya uygun alan ile sağlık merkezi ve özel hastane yapmaya uygun Hazine arazilerini ikinci kez satışa çıkaracağız. Satışa çıkarılan arazilerin bulunduğu bölgede iki üniversite kurulacak. O bölgede lüks villalar ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi de yer alıyor. Gelişmeye çok müsait bir alan. Antalya, bu bölgeye kayıyor.''
        
Bazı uluslararası şirketlerin Antalya'da yatırım yapmak için arazi aradığını ve kendilerine arazi için başvurduklarını anımsatan Mat, geçen yıl Antalya ve ilçelerinde Hazine arazileri satışından 27 milyon lira gelir elde edildiğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazine-arazilerinin-taliplisi-yok_75945.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!