Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazine'nin, Antalya'da 283 Parsel Kayıtsız Arazisi Var

Maliye Bakanlığı tarafından Antalya'da yapılan tapu taramalarında, Hazine'ye ait olan ancak kayıt altında bulunmayan toplam 4 milyon 845 bin 93 metrekare yüzölçümünde 283 parsel arazi tespit edildi.

Zaman Gazetesialiye Bakanlığı tarafından Antalya'da yapılan tapu taramalarında, Hazine'ye ait olan ancak kayıt altında bulunmayan toplam 4 milyon 845 bin 93 metrekare yüzölçümünde 283 parsel arazi tespit edildi.

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Antalya il merkezinde en son 1999 yılında tapu taraması yapılarak Hazine arazilerinin envanterlerinin tutulduğunu söyledi. Devletin arsa ve arazilerine sahip çıkabilmesi için, öncelikle ne kadar taşınmazı olduğunu bilmesi gerektiğini belirten Mat, bu çerçevede geçen ay tapu taraması çalışmaları başlatıldığını kaydetti. Tapu taraması sonucunda 2 bin 262 adet tapu kütüğünün incelendiğini, Hazine kayıtlarında bulunmayan 283 adet taşınmazın tespit edildiğini vurgulayan Mat, Hazine'ye ait taşınmazların fiilî durumunun tespiti için uydu görüntülerinden yararlanacaklarını ifade etti. Buna göre Hazine arsa ve arazileri ile sahiller, uydudan parsel bazında hava fotoğrafları ile takip edilecek. 6 ayda bir yenilenen uydu görüntüleri sayesinde işgaller sistemde alarm verecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazinenin-antalyada-283-parsel-kayitsiz-arazisi-var_54333.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!