Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazır Yapılarda Teknoloji Noktası

Prefabrik Yapı A.Ş., 1989 yılında başladığı ön üretimli hazır yapı, konteyner ve çelik yapı imalatlarına artan kapasite ve son teknoloji yatırımlarıyla devam ediyor. Yapılara ait çelik konstrüksiyon üretimi, kaynaksız yapı teknolojisi ile özel tasarımlı 'structurerobot' makine hatlarında gerçekleştirirken; 60 mm.’den 300 mm. duvar kalınlığına

yapi.com.tr
Hazır Yapılarda Teknoloji Noktası

Sektöründe Türkiye ve dünyanın öncü kuruluşlarından Prefabrik Yapı A.Ş., 1989 yılında başladığı ön üretimli hazır yapı, konteyner ve çelik yapı imalatlarına artan kapasite ve son teknoloji yatırımlarıyla devam ediyor. Yapılara ait çelik konstrüksiyon üretimi, kaynaksız yapı teknolojisi ile özel tasarımlı 'structurerobot' makine hatlarında gerçekleştirirken; 60 mm.’den 300 mm. duvar kalınlığına kadar üretilen hazır yapılar, farklı müşteri ihtiyaçları ve her türlü iklim şartları dikkate alınarak tasarlanıyor.

 

Ön üretimi fabrika sahasında gerçekleşen hazır yapıların, geçici kullanımlar (afet evleri, şantiye yapıları vb) dışında, kalıcı olmak üzere yapılan eğitim yapıları, ticari yapılar, konut gibi bina fonksiyonları için de tercih ediliyor olmasının en önemli nedenleri arasında;

 

- Deprem dayanımı,
- Hızlı üretim ve montaj,
- Sökülüp takılabilir olması,
- Ekonomik olması,
- Montaj kolaylığı,
- Ürün ve hizmet kalitesi,
- Estetik olmaları

sayılabilir.

Yüksek standartta galvaniz yapı çeliğinden üretilen hazır yapıların, bağlantı noktalarında civata ve somun, her türlü yüzey kaplamalarında ise fibercement malzemesi (doğal çimento levha) kullanılıyor.

TURKSIDING, HEKIMBOARD ve FIBERCEMENTLAM markaları ile üç ana gruba ayrılan fibercement malzeme; çevre dostu olması (asbest içermez), ebat çeşitliliği (max 2100 x 2500mm), yüzey alternatifleri, yanmazlığı (A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi), sudan etkilenmemesi, ultraviyole ışınlarına dayanımı, kolay işlenebilir olması, kolay monte edilebilir olması, dona dayanımı, eğrisel cephe uygulamaları (büküm yarıçapı 12 m) gibi teknik özellikleri ile öne çıkıyor.

Prefabrik Yapı A.Ş., Türkiye’deki tek fibercement üreticisi olan ve 2004 yılında üretime başlayan kardeş şirketi Hekim Yapı ile olan birlikteliği ve malzemenin üstün teknik özellikleri sayesinde sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazir-yapilarda-teknoloji-noktasi_66797.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!