Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hekim Yapı'dan Yeni Tesis

Hekim Yapı AŞ'nin üç yıllık çalışmaları ile gerçekleştirilen fiber cement üretim tesisleri, Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmete girdi. <

Dünyab>Hekim Yapı AŞ'nin üç yıllık çalışmaları ile gerçekleştirilen fiber cement üretim tesisleri, Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmete girdi.

Üretim lisansını Belçika Etex Gruba bağlı Redco SA'dan alan Hekim Yapı Endüstrisi Sanayi ve Ticaret AŞ, dünya çapında Etex Gruba bağlı 11 şirketin kullandığı teknolojiyi kullanıyor.

Hekim Yapı AŞ'nin tamamen özsermayesiyle Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 60 bin metrekare alan üzerinde kurduğu tesiste 100 kişi çalışıyor.

Yıllık 32 bin metreküplük üretim kapasitesi bulunan Hekim Yapı AŞ, üretiminin bir bölümünü grup şirketlerinin hazır yapı imalatlarında, diğer bölümünü ise iç piyasa pazarında ve yurtdışına ihracatta kullanacak. Yapı sektöründe kullanım alanları çok geniş olan fiber cement ürünler, her türlü yapıların dış duvar, iç duvar, ara kat, tavan, çatı örtüsü alt kaplama, saçak altı kaplama, seramik altı kaplama, ıslak hacim duvar kaplama ve prefabrike yapı üretiminde kullanılıyor. Ahşap desenli yalı baskı ve düz levha olarak 6 milimetreden 20 milimetre kalınlığa kadar üretilen fiber cement ürünlerin içersinde ahşap yonga, PVC, metal ve asbest olmadığı için diğer yapı kaplama malzemelerine göre uygun koruma tedbirleri alındığında ömürleri teorik olarak sonsuz oluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hekim-yapidan-yeni-tesis_14785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!