Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Heliport Yapım İzni için 'Gürültü' Standardı Şartı

Heliportların çevresel etkileri ve yerleşim alanlarında oluşacak gürültünün standartlara uygunluğu, heliportun bulunacağı yerdeki mülki idare amirliğinin olumlu görüşüne bağlı olacak.

yapi.com.tr / AA
Heliport Yapım İzni için 'Gürültü' Standardı Şartı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Heliport Yapım ve İşletim Yönetmeliği Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, acil iniş alanı yapmak ve/veya işletmek isteyen tüzel kişilerin, heliportların çevresel etkileri ve yerleşim alanlarında oluşacak gürültünün Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği'ndeki standartlara uygunluğu ve güvenlik bakımından heliportun bulunduğu yerin mülki idare amirliğinin olumlu görüşünü alması gerekecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan havaalanı mania planları sınırları içerisinde acil iniş alanı yapmak ve/veya işletmek isteyen tüzel kişiler, havaalanı işletmecisinin olumlu görüşünü de alacak.

Acil iniş alanı yapmak ve/veya işletmek isteyen tüzel kişiler, yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde ilgili kurum ve/veya kuruluşlardan alınan olumlu görüşler ile birlikte heliportun bulunduğu yerdeki ilgili belediyeye başvurarak yapmak istediği acil iniş alanı için izin alacak. İmar düzenlemeleri bakımından diğer mevzuat ile plan yapma yetkisinin belediyeler yerine başka kurum ve/veya kuruluşlarda olduğu yerlerde ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde bu kurum ve/veya kuruluşlardan izin alınabilecek.

Heliportun bulunacağı yerdeki mülki idare amirliği veya havaalanı işletmecisinde birinin görüşünün olumsuz olması ya da belediyenin iznin alınmaması halinde bu yerler acil iniş alanı olarak kullanılamayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/heliport-yapim-izni-icin-gurultu-standardi-sarti_102360.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!