Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Henkel ve National Starch’ın Türkiye İş Birimleri Birleşti

2 Nisan 2008 tarihinde National Starch’ın endüstriyel yapıştırıcılar işini satın alarak küresel yapıştırıcı pazarında özellikle endüstriyel alandaki lider pozisyonunu önemli ölçüde güçlendiren Henkel, şirketin Türkiye’deki National Organik Kimyasal Ürün ve Teknolojileri San Tic AŞ hisselerini de satın alarak, endüstriyel yapıştırıcılar işinin

yapi.com.tr
Henkel ve National Starch’ın Türkiye İş Birimleri Birleşti

Nisan 2008 tarihinde National Starch’ın endüstriyel yapıştırıcılar işini satın alarak küresel yapıştırıcı pazarında özellikle endüstriyel alandaki lider pozisyonunu önemli ölçüde güçlendiren Henkel, şirketin Türkiye’deki National Organik Kimyasal Ürün ve Teknolojileri San Tic A.Ş. hisselerini de satın alarak, endüstriyel yapıştırıcılar işinin Türkiye’deki entegrasyonunu tamamladı.

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Erdem Koçak, satın almayla ilgili olarak, “Bu devir, Henkel ve Türk Henkel’in karlı büyüme konusunda yönünü daha da ileriye çevirdiğini açıkça gösteriyor” dedi.

Türk Henkel Endüstriyel Yapıştırıcılar Direktörü Şahap Bener de, satın almanın Henkel’in 130 yıllık marka kültürüne adaptasyon ve entegrasyonunun mümkün olan en kısa sürede ve en ılımlı biçimde gerçekleştirilmesi için var güçleriyle çalışacaklarını söyleyerek şunları ekledi:

“Türk Henkel olarak, National Starch'ın satın alınan işbirimleriyle birleşmemiz sonucu iş portföyümüzün genişlemesi sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha donanımlı ve en iyi şekilde karşılayacağız. İki firmanın teknik bilgi ve birikimlerinin birleşmesi ile büyük bir sinerji doğacak ve yapıştırıcı teknolojileri alanındaki pazar liderliğimiz daha da pekişecektir. Birleşme sonucunda bu teknolojiler ile çok daha geniş çaplı tüketici kitlesine ulaşacak ve bu arada yeni uygulama alanlarının geliştirilmesi konusuna da odaklanacağız.”

Henkel tarafından satın alınmadan önce National Starch, 2007 yılında iki iş kolunda toplam 1,25 milyar Sterlin’lik (yaklaşık 1,83 milyar Euro) satış gerçekleştirmiş ve şirketin satın alma bedeli 2,7 milyar Sterlin’e (yaklaşık 3,7 milyar Euro) ulaşmıştı. Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri’nin entegrasyon sonrasında yıllık satışları da yaklaşık 7,5 milyar Euro’ya yükselmişti. teknolojilerine güven duymasını sağlamaktadır. Henkel, 2008 mali yılında 14,131 milyar Euro satış ve 1,46 milyar Euro’luk faaliyet karı gerçekleştirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/henkel-ve-national-starchin-turkiye-is-birimleri-birlesti_71196.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!