Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Her 6 Almandan Biri Yoksul

Almanya'da Paritätische Wohlfahrtsverband adlı yardım kuruluşunun açıkladığı rapora göre, ülkede yaşayan yoksulların sayısı artarak son yılların en yüksek seviyesine ulaştı.

yapi.com.tr
Her 6 Almandan Biri Yoksul

"Paritätische Wohlfahrtsverband" adlı yardım kuruluşunun bugün Berlin'de açıkladığı rapora göre, Almanya'da yaşayan insanların yüzde 15,7'si yoksul. Bu da 12 milyon 900 bin kişiye denk geliyor. Raporda böylece Almanya'daki yoksul insanların sayısının şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaşmış olduğu belirtildi. Deutsche Welle'nin haberine göre, kurum bunun, Almanya'da son yıllarda bu yönde gözlenen eğilimin bir sonucu olduğunu olduğunu vurguladı.

Paritätische Wohlfahrtsverband, yoksullaşma eğiliminin yalnızca Berlin dışındaki Almanya'nın doğu eyaletlerinde gerilediğini, batıdaki eyaletlerde ise yükseldiğini ortaya koydu.

Paritätische Wohlfahrtsverband'ın düzenli olarak yayımladığı rapor "yoksulluk tanımı" nedeniyle geçen yıllarda sıkça eleştirildi. Bu son rapor da yine eleştirilerin hedefinde.  Alman Şehir ve Bölgeler Birliği (DStGB) raporu çok genel kıstaslarla değerlendirmede bulunduğu gerekçesiyle eleştirdi. DStGB yöneticisi Gerd Landsberg  Neue Osnabrücker Zeitung'a verdiği demecinde, nüfusun ortalama gelirinin yüzde 60'ının altında geliri olanların tamamını peşininen "yoksul" olarak sınıflandırmanın yanlış olduğunu, bu insanların farklı sebeplerden geçici süreyle daha az parayla geçinmek durumda kalıyor olabileceğini söyledi. Landsberg buna yaklaşık 2,8 milyon üniversite öğrencisini örnek gösterdi.

Raporda, nüfusun ortalama gelirinin yüzde 60'ının altında geliri olanlar 'yoksul' olarak tanımlanıyor.

ETİKETLER: Almanya yoksulluk
http://www.yapi.com.tr/haberler/her-6-almandan-biri-yoksul_156695.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!