Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hindistan, Türkiye-Avusturya Doğalgaz Hattı Projesine Talip

Hindistan devlet doğalgaz taşıma şirketi Gail, Türkiye’den Avusturya’ya doğalgaz taşıyacak olan boru hattı projesi Nabucco’dan pay almak istediğini açıkladı.

Zamanindistan devlet doğalgaz taşıma şirketi Gail, Türkiye’den Avusturya’ya doğalgaz taşıyacak olan boru hattı projesi Nabucco’dan pay almak istediğini açıkladı.

Şirketten hafta sonunda yapılan yazılı açıklamada, “Gail, projeye katılma ilgisini dile getirmiş ve Nabucco şirketi de bunu değerlendirmeye almayı kabul etmiştir.” denildi. Kabul edilmesi halinde, Gail, konsorsiyumun diğer üyeleri Botaş, Bulgargaz, Romanyalı Transgaz, Macar MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. ve Avusturyalı OMV Gas GmbH’ye katılacak. Gail, projeye katılımıyla ilgili kararın 2005 sonuna kadar alınmasını beklediğini dile getirdi. Nabucco Company Pipeline Study GmbH projesinin 4,5 milyar Euro’ya mal olması ve yılda 4,5-13 milyar metreküp kapasiteyle 2011’de faaliyete geçmesi planlanıyor. Uzunluğu 3 bin 300 kilometre olan boru hattına gaz verebilecek ülkeler arasında İran, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Mısır, Irak ve Suriye yer alıyor. Türkiye, 29 Haziran’da konsorsiyumun 5 üyesinin boru hattı projesi için Viyana’da ortak girişim anlaşması imzaladıklarını açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hindistan-turkiye-avusturya-dogalgaz-hatti-projesine-talip_32788.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!