Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hızlı Tren Bandırma ve Bursa'ya da Gidecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), hızlı tren projelerine bir yenisini daha ekliyor. Projenin Bandırma ve Bursa ayağının da hayata geçirilmesi gündemde. Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) ve TCDD, Bandırma ve Bursa'yı Osmaneli veya İnönü'den

CNN Türk
Hızlı Tren Bandırma ve Bursa'ya da Gidecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), hızlı tren projelerine bir yenisini daha ekliyor. Projenin Bandırma ve Bursa ayağının da hayata geçirilmesi gündemde. Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) ve TCDD, Bandırma ve Bursa'yı Osmaneli veya İnönü'den Ankara-İstanbul hızlı tren hattına bağlayacak proje üzerinde çalışıyor.

Bandırma ve Bursa'yı, Ankara-İstanbul konvansiyonel demiryoluna bağlayacak bir hattın yapımına yönelik 1992'de fizibilite ve ön proje çalışması başlatıldı. Projede kapsamında "Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli" ve "Bandırma-Bursa-Ayazma-İnönü" olmak üzere iki demiryolu güzergahı oluşturuldu.

2 güzergah

DLH Genel Müdürlüğü, "Ankara-İstanbul Hızlı Tren" projesinin 1'inci etabının tamamlanmasının ardından, Bandırma ve Bursa'nın konvansiyonel hat yerine Ankara-İstanbul hızlı tren hattına bağlanması için çalışmalara başladı. Bu çerçevede, Bandırma ve Bursa'nın Ankara-İstanbul hızlı tren hattına "Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli" ya da "Bandırma-Bursa-Ayazma-İnönü" güzergahlarından bağlanmasına ilişkin etüd projelerini TCDD'ye gönderdi.

TCDD Genel Müdürlüğü'nün projeye olumlu yaklaşması üzerine DLH Genel Müdürlüğü, Bandırma ve Bursa'yı hızlı trene kavuşturacak projenin detayları üzerinde çalışmaya başladı. Alternatif güzergahlarla ilişkin hesaplamaları yapan DLH Genel Müdürlüğü, projenin 2009 yılında hayata geçirilmesini planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-tren-bandirma-ve-bursaya-da-gidecek_62582.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!