Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hızlı Trenin Aktarma Merkezleri Yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi'nin Geliştirilmesi Projesi'nde yolcusuz deneme seferleri yapılırken, diğer yanda da hattın hizmete alınmasının ardından sisteme entegre olacak otobüsler için aktarma merkezleri oluşturuyor. Büyükşehir ve TCDD ortaklığında tamamlanan proje kapsamında, 80 kilometrelik hat üzerindeki

Yeni Asır Gazetesi
Hızlı Trenin Aktarma Merkezleri Yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi'nin Geliştirilmesi Projesi'nde yolcusuz deneme seferleri yapılırken, diğer yanda da hattın hizmete alınmasının ardından sisteme entegre olacak otobüsler için aktarma merkezleri oluşturuyor. Büyükşehir ve TCDD ortaklığında tamamlanan proje kapsamında, 80 kilometrelik hat üzerindeki istasyonların çevre düzenlemeleri ile birlikte 14 istasyonda aktarma merkezleri kuruldu.

Aliağa-Menderes hattını kullanan yolcuların indikleri istasyonlardan otobüslerle taşınmasını sağlayacak nitelikte yapılandırılan aktarma merkezlerinde ESHOT otobüsleri için peronların yapım çalışmaları da hız kazandı. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından Cumaovası, Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Şirinyer, Salhane, Turan, Çiğli ve Egekent istasyonlarındaki çevre düzenlemesi ve aktarma merkezi oluşturma çalışmaları tamamlandı. Ekiplerin Kemer'deki çalışmaları tamamlamak üzere olduğu; Aliağa, Biçerova, Hatundere ve Mavişehir'deki çalışmaların ise sürdüğü belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-trenin-aktarma-merkezleri-yapiliyor_80898.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!