Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Hoca'nın En Kötü Şakası

'Hoca'nın En Kötü Şakası

Radikal Gazetesi
'Hoca'nın En Kötü Şakası

b>Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı ünlü Akşehir Gölü, yok olmak üzere... 15 yılda toplam alanı eskisinin 10'da birine düşen, derinliği ise bir metrenin altına kadar inen gölü kar yağışı da kurtaramıyor.

Akşehir Tarım İlçe Müdürü Bahri Karaman, eskiden temmuz ayına kadar zirvelerinde kar bulunan Sultandağları'nda birkaç yıldır kış aylarında bile kar görmediklerini söyledi. Karaman, "Akşehir Gölü Sultandağları'ndan doğan Karabulut, Adayan, Nadir, Akşehir ve Saray çaylarıyla beslendi. Bugün bunlardan bazıları kurudu, bazılarının üzerine ise Doğanhisar, Karaağa ve Yenice gibi birçok gölet kuruldu. 15 yıl önce alanı 350 kilometrekareyi aşan göl, bugün 30 kilometrekarenin altına indi. Derinlik bir metrenin altına düştü. Göl, artık bataklık" dedi.

'Toprak kar suyunu emdi'
Tarım İlçe Müdürü Karaman, Akşehir Gölü'nün yeniden hayata dönmesi için kış aylarını beklediklerini, ancak umutlarının boşa çıktığını söyledi: "Bu kış Sultandağları'nın zirvesi de etekleri de karlarla örtüldü. Bu, içimizdeki umudu artırdı. Son günlerde havalar ısındı karlar eridi ancak göle yine de bir damla su bile gelmedi. Eriyen kar sularının bir bölümü yapay göletlere gitti, bir kısmını da daha göle ulaşmadan toprak emdi. Belediye, ilçe merkezinden topladığı karı gölün kıyısına döktü ama faydası olmadı. Artık başka umudumuz da kalmadı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/hocanin-en-kotu-sakasi_41608.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!