Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Homeros Genişliyor

Bornova Deresi üzerindeki Kayadibi göletleri ile vadi ve veterinerlik arkası olmak üzere üç bölgeden oluşan Homeros Vadisi’nde, daha önceden 8 gölet oluşturulmuştu. İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yeni çalışmalar kapsamında, bölgedeki 7 gölün kotlarında düzenlemelere gidilerek, su tutma alanları büyütülecek.

Cumhuriyet Ege
Homeros Genişliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında hizmete açılan Homeros Vadisi, yeni gölet alanlarıyla genişletilecek. Bölgedeki 8 gölete ek olarak 10 yeni gölet daha oluşturulacak.

Bornova Deresi üzerindeki Kayadibi göletleri ile vadi ve veterinerlik arkası olmak üzere üç bölgeden oluşan Homeros Vadisi’nde, daha önceden 8 gölet oluşturulmuştu. İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yeni çalışmalar kapsamında, bölgedeki 7 gölün kotlarında düzenlemelere gidilerek, su tutma alanları büyütülecek. Kayadibi göletlerinin olduğu bölgede 4, Homeros Vadisi göletlerinin olduğu bölgede 2 ve Veterinerlik arkasında 4 yeni gölet alanı daha oluşturularak, görsel anlamda daha etkileyici bir doğa ortamı yaratılacak. Dağların içerisinden geçen yürüyüş yollarının bakımı yapılacak. Çalışmalar tamamlandığında, İzmirliler daha geniş bir alanda doğayla kucaklaşacak.

Göletlerin etrafı piknik alanı olarak düzenlendi. Bu alanlara alanlara 5 binden fazla çınar, akasya ve zakkum fidanları dikildi. Ayrıca bütün göletlerin etrafı, doğal dokuyla uyumlu ahşap çitlerle çevrildi. Yağışlı havalarda dere yatağındaki suyun akışını düzenlemek amacıyla doğal taştan bentler yapıldı. Rekreasyon alanına ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla asfalt yol yapıldı. Ayrıca rekreasyon alanından Homeros’un yaşadığı söylenen mağaranın bulunduğu bölgeyle bağlantılı yeni bir yol açıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/homeros-genisliyor_77744.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!