Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Homeros Vadisi'nde "Zaman Yolculuğu"

Bornova Belediyesi, İzmir'in ilk yerleşim yeri olan Yeşilova Höyüğü'nde devam eden kazı çalışmaları ve 'Zaman Yolculuğu' projesini, 2010-2011 yıllarında Homeros Vadisi'nde de uygulamaya hazırlanıyor. Proje kapsamında usta edebiyatçı Homeros'un yaşadığı mağaralarda kazı çalışmaları yapılacak ve 'Zaman Yolculuğu' projesi uygulanacak.

Yeni Asır Gazetesi
Homeros Vadisi'nde "Zaman Yolculuğu"

Bornova Belediyesi, İzmir'in ilk yerleşim yeri olan Yeşilova Höyüğü'nde devam eden kazı çalışmaları ve 'Zaman Yolculuğu' projesini, 2010-2011 yıllarında Homeros Vadisi'nde de uygulamaya hazırlanıyor. Proje kapsamında usta edebiyatçı Homeros'un yaşadığı mağaralarda kazı çalışmaları yapılacak ve "Zaman Yolculuğu" projesi uygulanacak.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, belediye ile "Sürdürülebilir Turizm" projesini yürüten İsveçli arkeologlar Ebbe Westergen ve Andreas Juhl ile birlikte Homeros'un yaşadığı vadideki mağaraları gezdi. Yeşilova Höyüğü'nde öğrenciler ve Kazı Başkanı Yard. Doç. Zafer Derin, Başkan Sındır ve beraberindeki arkeologlarla birlikte "Zaman Yolculuğu" projesini uyguladılar. Proje kapsamında döneme ait kıyafetler giyen Başkan Sındır ve İsveçli konuklar, öğrencilerin odun ateşinde pişirdiği mercimek yemeğinden yiyerek, buğday ezip, ekmek yaptılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/homeros-vadisinde-zaman-yolculugu-_75001.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!