Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER Orhan Geniş

Honeywell Türkiye ve Orta...

Honeywell Endüstriyel Otomasyon Sektöründeki Konumunu Güçlendiriyor

Endüstriyel otomasyon konusunda faaliyet gösteren Honeywell Proses Çözümleri (HPS), bölümünün sunduğu çok farklı ve zengin çözümler sayesinde faaliyet gösterdiği pek çok alanda liderler arasında yer aldığını açıkladı. 1975 yılında dünyada bir ilk olarak piyasaya sürdüğü TDC-2000 isimli DCS sisteminden bugüne, sürekli büyüyen Honeywell Proses

yapi.com.tr
Honeywell Endüstriyel Otomasyon Sektöründeki Konumunu Güçlendiriyor

Endüstriyel otomasyon konusunda faaliyet gösteren Honeywell Proses Çözümleri (HPS), Bölümünün sunduğu çok farklı ve zengin çözümler sayesinde faaliyet gösterdiği pek çok alanda liderler arasında yer aldığını açıkladı. 1975 yılında dünyada bir ilk olarak piyasaya sürdüğü TDC-2000 isimli DCS sisteminden bugüne, sürekli büyüyen Honeywell Proses Çözümleri günümüzde 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir teknoloji firmasına evrilmiş durumda.

“Tarihçemize bakıldığında insanlar bizi ‘bir DCS şirketi’ olarak algılayabiliyorlar, ancak bugün toplam iş hacmimizin sadece yarısı DCS sistemlerinden oluşuyor” diyen Honeywell Proses Çözümleri (HPS) başkanı Norm Gilsdorf sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sürekli organik büyüme ve satın almalar sonucu Emniyet ve Güvenlik, Kalite Kontrol Sistemleri, Operatör Eğitimi, Kritik Altyapı Koruması, MES Sistemleri ve Mühendislik Çözümleri gibi alanlarda çok önemli yeteneklere sahip olduk. Sektörel olarak da Petrol ve Gaz Boru Hatları, Tank Sahaları ve Limanlar, Alternatif Enerji Kaynakları, Madencilik ve Denizcilik gibi sektörlerde büyürken, Özbekistan, Türkmenistan, Irak ve Nijerya gibi gelişmekte olan coğrafyalarda da çok önemli projelere imza attık”.Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde Honeywell Proses Çözümleri, gaz ölçüm ve kontrol firması RMG, tank sahası otomasyon sistemleri firması Enraf ve özel yazılımlar firması Matrikon gibi önemli kuruluşları satın alarak bünyesine entegre etti. 2010 yılı içerisinde HPS, 8.704 km. uzunluğu ile dünyanın en uzun gaz boru hattı olan West-to-EastII China ve Birleşik Arap Emrilikleri’ndeki devasa Shah Gas Development projeleri de dahil olmak üzere toplam 2,9 milyar dolar değerinde yeni sözleşmelere imza atmış bulunuyor.

“Honeywell olarak şimdi müşterilerimize farklı ürün, çözüm ve uzmanlıklarımızdan oluşan, çok daha geniş ve derin bir seçenek portföyü sunuyoruz” diyen Honeywell Proses Çözümleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Orhan Geniş sözlerini şöyle tamamlıyor: “Kapsamlı teknolojilerimiz müşterilerimizin verimlilik, güvenilirlik, emniyet ve sürdürülebilirlik konularında karşılarına çıkan zorlukları aşmalarına yardımcı oluyor”.Honeywell ayrıca geliştirdiği yeni teknolojiler için çeşitli ödüllere layık görüldü. 2010 yılı sonunda Fransa’da bulunan Paper Industry Technical Association (ATIP) kuruluşu tarafından  Precision FotoFiber çözümü Gümüş Palmiye ödülüne layık görüldü.  2011 yılının Şubat ayında,  Experion® Process Knowledge System (PKS) R400  kontrol ve otomasyon platformu Control Engineering dergisi tarafından proses kontrol sistemleri kategorisinde 2011 Engineers’ Choice Ödülüne layık görüldü. Honeywell Proses Çözümlerinin aldığı bir ödül de  Çin’in önde gelen otomasyon web sitesi Gongkong’dan geldi;  Experion® LS sistemi ve servis hizmetleri büyük ödüle layık bulundu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/honeywell-endustriyel-otomasyon-sektorundeki-konumunu-guclendiriyor_88040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!