Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

HP'den Gücünüze Güç Katacak Öneriler: İş İstasyonları

Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi kapsamında değerlendirilen 'Mimarlık Ofislerinde Verimliliği Artırma Yöntemleri' semineri, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
HP'den Gücünüze Güç Katacak Öneriler: İş İstasyonları

b>Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi kapsamında değerlendirilen 'Mimarlık Ofislerinde Verimliliği Artırma Yöntemleri' semineri, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. HP Türkiye ve Nemetschek işbirliği ile gerçekleştirilen seminer sonrasında da bir kokteyl verildi.

Seminer sonrası www.yapi.com.tr'nin sorularını yanıtlayan HP İş İstasyonları ve İnce İstemciler Kategori Yöneticisi Burak Barhan, iş istasyonları (work station) ürün grubunun yaklaşık beş yıldır Türkiye pazarında olmasına rağmen henüz yeterince tanınmadığına değinerek, seminerin iş istasyonlarının avantajlarını anlatmayı hedeflediğini söyledi. Masa üstü ürünlerin yanısıra, büro dışı ihtiyaçları karşılamaya yönelik iki de mobil iş istasyonu önerdiklerini anlatan Burak Barhan, kullanıcılara yüksek performans sağlayarak verimliliği artırdıklarını, hata oranını düşürdüklerini ve ekrandaki görüntünün birebir çıktılara da yansıdığını ifade etti.

Barhan, iş istasyonları pazarının hızla geliştiğine işaret ederek, 2004 yılında 1.5 milyon dolar olan cirolarının 2006 yılında 8.5 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, 2007 hedeflerinin ise 12 milyon dolar olduğunu dile getirdi.

Mimar Erkan İnce ise her meslekte yabancılara karşı bir hayranlığın olduğunu belirterek, bilgisayar teknolojisinin de mimarlar için bu anlama geldiğini, ama iş istasyonları ile bu eksikliğin giderildiğini ve eşitliğin sağlandığını söyledi. Şimdiye kadar özellikle mimarların ihtiyaçları düşünülerek üretilmiş bir dizüstü bilgisayar olamdığını anımsatan İnce, HP'nin mobil iş istasyonunu 15 gün denediğini ve sonuçtan memnun olduğunu belirtti. Ürünün, özellikle büro dışında yoğun olarak çalışan mimarlar için ideal bulan İnce, "Net bir iş makinesi ortaya çıkarmışlar" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hpden-gucunuze-guc-katacak-oneriler-is-istasyonlari_53098.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!