Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

HSBC Binasının Taşları Sekiz Ayda Ancak Gelir

HSBC Bank binasının kaplamaları Japonya'dan getirtilmişti. Aynı taşlar şimdi istense gelmesi en az 8 ay alacak. Terör saldırısı sonucu cephe

Sabah
HSBC Binasının Taşları Sekiz Ayda Ancak Gelir

b>HSBC Bank binasının kaplamaları Japonya'dan getirtilmişti. Aynı taşlar şimdi istense gelmesi en az 8 ay alacak.

Terör saldırısı sonucu cephe kaplamaları önemli oranda zarar gören HSBC Bank'ta enkaz kaldırma çalışmaları hızla sürüyor. Binanın mimari projesi, inşaatı ve dekorasyonun tamamını üstlenen Koray İnşaat, saldırının ardından HSBC Bank yetkililerini arayarak yardım teklifinde bulundu. Ve gelen yardım talebinin ardından çevre güvenliği ile enkazın temizlenmesi için kolları sıvadı. Ancak görünen o ki, binanın eski haline gelmesi bir yılı bulacak.

BETONARME SORUNSUZ
Koray Yapı İstanbul Yapı Grubu Başkanı Zeynel Abidin Erdoğan, "Dış cephe giydirmesi Japonya'dan getirtildi. Şimdi taşlar istense gelmesi en az 8 ay alır" dedi. Cephenin tamamen yenilenmesi karanının ise BDDK'ya ait olduğunu kaydeden Erdoğan, betonarmede tehlike arzedecek durum olmadığını sadece makyajlanması gerektiğini söyledi. Erdoğan, şöyle devam etti "Kolonların patladığı, binanın yıkılması gerektiği gibi ifadeler kullanıldı. Bunlar kesinlikle doğru değil. Bütün binalarımız en şiddetli depremlere dayanıklıdır. Şu anda yaşanan sorun da sadece kaplamalarda. Bu açıdan banka çalışanlarından da çok hayır dua aldık."

Orta halli bir binanın böyle bir patlamada çok daha büyük hasar alacağını kaydeden Erdoğan, hasarın boyutlarıyla ilgili sorumuza ise şu cevabı verdi "Henüz temizlik aşamasındayız. Ardından sigorta eksperleri hasar tespit çalışması yapacak. Ama temizlik bile bir ay alır. Elektronikte, mekanikte, asma katlarda ne var bilmiyoruz. Hasarla ilgili dışarıdan ne söylersek afaki olur. Dışarıda düşmeyen camlar var. Bunların ne kadarı sağlam bilmiyoruz. Bugün binanın içine girsek ve yurtdışından gelmesi gereken malzemeyi istesek 10 Ocak'tan önce gelmez. Çünkü yurtdışında insanlar Noel tatili hazırlığı yapıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/hsbc-binasinin-taslari-sekiz-ayda-ancak-gelir_7841.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!