Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

I-pod ve I-kentler...

"ICity - Periferiche" insanların çevreleri ile olan etkileşimini konu edinen bir proje.

yapi.com.trb>Domusweb'de geçtiğimiz günlerde yayımlanan "ICity-periferiche comes to Genoa" başlıklı haberde, amacı bir dizi yaratıcı zihin haritası hazırlamak olan ,insanlar ve onların çevreleriyle etkileşimleri ile ilgili bir projeye verildi.Haber şöyle:

Başlık, i-pod kullanıcıları için ironik bir referans. Bugünki kuşağın sembolü olan i-pod ile walkman gibi hareket halindeyken müzik dinlenebiliyor, kullanıcılar ses kayıtları ya da görüntüleri ile kendi ürünlerini; mesela kendi oyunlarını yaratabiliyorlar.I-city ise insanlar ve onların “perifer” leriyle / çevreleriyle olan etkileşimlerini konu edinen bir proje. Bir grup sanatçı, eleştirmen, mimar, şair ve sosyoloğun fotoğraflarını, çekimlerini ya da ses kayıtlarını içeriyor.

Mimarlar Grubu Marco Ciarlo, Roberta Volpone+Alessandro Chiossone, OBR (Open Building Research), Mario Rossi, Baukuh, Agostino Petrillo, Brunetto De Batté, Maltese + Benedetti + Matteo Fontana ve Actiegroep’den oluşuyor.
Devam eden projede amaç birlikte sergilerin yapılabilmesine ve farklı işlerin bir arada aktiviteler düzenleyebilmesine olanak sağlayan bir internet arşivi oluşturmak. Sonuç bu çevrenin bir dizi yaratıcı zihin haritası olacak.

İlk “icity-periför” etkinliği Bologna’da kent merkezinde 27 Mart – 31 Mart tarihleri arasında yapıldı. Cenova da, Fabrizio Basso, Silvia Cini, Emanuele Piccardo and Elisabetta Rota taarfından kürate edilen, Çağdaş Sanat Müzesi Villa Croce tarafından desteklenen çeşitli şehirlerden biri olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/i-pod-ve-i-kentler-_53062.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!