Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Ünlü Plaja Giriş Yasak

İBB'den Florya Plajı Açıklaması: İddialar Gerçek Dışı

Milliyet Gazetesi’nin Florya Plajı haberine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) açıklama geldi. İBB'nin web sitesinde yayınlanan yazılı açıklamada haberin, gerçek dışı iddialar ve tutarsızlıklar taşıdığı savunuluyor ve Florya - Güneş Plajı'nın plaj vasfını kaybettiği, 25 yıldır da kapalı olduğu söyleniyor. Plajın ayrıcalıklı kişilere tahsis

yapi.com.tr
1 İBB'den Florya Plajı Açıklaması: İddialar Gerçek Dışı

Milliyet Gazetesi’nin Florya Plajı haberine  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) açıklama geldi. İBB'nin web sitesinde yayınlanan yazılı açıklamada haberin, gerçek dışı iddialar ve tutarsızlıklar taşıdığı savunuluyor ve Florya - Güneş Plajı'nın plaj vasfını kaybettiği, 25 yıldır da kapalı olduğu söyleniyor. Plajın ayrıcalıklı kişilere tahsis edildiği iddialarına da değinilen açıklamada, bunun gerçekleri yansıtmadığı iddia ediliyor.

Açıklama şöyle devam ediyor:

"Yeşilköy’den Küçükçekmece göl ağzına kadar kalan alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce Menekşe ve Çiroz Plajları olarak düzenlenmiş ve 2006 yılında halkımızın hizmetine ücretsiz olarak sunulmuştur. Daha önce bakımsız olan ve halkın kullanımına tamamen kapalı olan, kısıtlı sayıda insana hizmet veren bu alanda mevcut 450 yerleşim birimi yıkılarak, 1 milyon 200 bin m2 alan rekreasyon, gezi ve piknik alanı olarak düzenlenerek hizmete alınmıştır.

Bilindiği gibi, Florya sahillerinde, tüm İstanbul sahillerinde olduğu gibi 25 yıldır deniz kirliliği sebebiyle denize girilemiyordu. Dolayısıyla Menekşe Halk Plajı dışında zaten açılışı yapılmayan bu alanda girişin yasaklanması gibi bir durum sözkonusu değildir. Habere konu Atatürk Köşkü’nün de bulunduğu 600 metre uzunluğundaki alanda 25-30 kişi kapasiteli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesi bulunmaktadır. Misafirhane ile henüz düzenlemesi ve açılışı yapılmamış plajın direkt bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Bir diğer iddia, kirli olan plajın halka açıldığı, temiz olanınsa kapatıldığı iddiasıdır. Koliform değerleri günlük değerlerdir. Haberde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün 15 Haziran 2009 tarihli verisi 10.200’dür. Aynı kurumun, aynı noktadaki 21 Haziran tarihli koliform analizi sadece 200’dür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptırılan 16 Haziran 2009 tarihli analizde ise yine aynı noktada koliform değeri sadece 50’dir".

http://www.yapi.com.tr/haberler/ibbden-florya-plaji-aciklamasi-iddialar-gercek-disi_71178.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Dış ülkeden uçakla Atatürk Havaalanı'na inerken Yeşilköy Florya sahillerinde çok geniş bir alanda bantlar şeklinde kahverenginde bir oluşum gördüm bunun deniz kirliliği şeklinde yorumladım ve çok üzüldüm. Bu ise yabancı misafirler için çok dezavantaj. Bu durumu açıklayamıyorum . Açıklamada yardımlarınızı bekliyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!